Co nowego

Pojedź lokomotywą mocy!

Festyn pod nazwą

Festyn pod nazwą "Lokomotywa mocy" odbędzie się przt ZSET, mat. organizatora

Stopka UE

Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych wzbogacił się o specjalistyczny pawilon do nauki zawodu. Z tej okazji na terenie ZSET odbędzie się festyn inaugurujący wydarzenie.


Uczniowie kształcący się w zawodzie technika transportu kolejowego mają nowe zaplecze naukowe: specjalistyczny pawilon. Z tej okazji na terenie placówki odbędzie się festyn inaugurujący wydarzenie.

- Pragnę Państwa serdecznie zaprosić na jedno z tegorocznych świąt gdyńskiego szkolnictwa zawodowego - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - To w tym roku oprócz oddania do użytku zmodernizowanego budynku Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych z całkowicie nową aulą i nowoczesnego kompleksu gastronomicznego w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, w siedzibie Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych uruchamiamy zupełnie nową i nowoczesną infrastrukturę edukacyjną służącą szkoleniu w branży kolejowej. Specjalistyczne wyposażenie, symulator zarządzania ruchem kolejowym oraz pawilon kolejowy, to tylko nieliczne elementy wyposażenia ZSET, która kształci w tej branży priorytetowej dla naszego miasta, regionu i województwa.

zachęcamy do udziału w wydarzeniu, mat. organizatora

- Pawilon kolejowy został wybudowany na potrzeby kształcenia zawodowego dla branży kolejowej w zawodzie technik transportu kolejowego - wyjaśnia Konrad Walczak, dyrektor Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni. - W przyszłości może to być pomieszczenie warsztatowe i egzaminacyjne dla kolejnego zawodu tej branży - montera nawierzchni kolejowej. Pawilon wraz z przyległym terenem został już częściowo wyposażony w elementy infrastruktury kolejowej, takie jak wycinki szyn i podkładów oraz modele przytwierdzeń i złącz szynowych różnych typów, a także elementy wielkogabarytowe w postaci zwrotnic rozjazdowych. Aktualnie trwają prace nad rozbudową stanowisk dydaktycznych. Wyposażenie pawilonu kolejowego pozwoli na prowadzenie zajęć zawodowych w bardziej atrakcyjny i efektywny sposób, lekcje nabiorą bardziej praktycznego wymiaru i staną się ciekawsze.

Pawilon wraz z przyległym terenem został już częściowo wyposażony w elementy infrastruktury kolejowej, materiały szkoły


Na festyn zaprasza Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”.

- Jest to wyjątkowy dzień dla szkoły i jej wszystkich partnerów – mówi Aleksandra Mróz-Wykusz z Fundacji. - Mamy nadzieje, że mieszkańcy Gdyni, Trójmiasta, sąsiedzi, ale przede wszystkim przyszli uczniowie z chęcią poznają tajniki tego zawodu. A wszystko to w atmosferze zabawy. Zapraszamy!


Festyn „Lokomotywa mocy”, 29 września, godz. 11.00-13.00, ZSET, Gdynia, ul. Morska 186

Projekt "Rozwój Szkolnictwa Zawodowego w Gdyni – budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury oraz wyposażenie” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach działania 4.1.
Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 24.09.2018 15:55
  • ikona

    Autor: Izabela Małkowska (i.malkowska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 05.04.2019 13:10
  • ikonaZmodyfikował: Michał Kowalski
ikona

Zobacz także

Najnowsze