Co nowego

Ponad 900 tysięcy maseczek dla potrzebujących gdynian

Ponad 900 tysięcy jednorazowych maseczek trafi do potrzebujących gdynian // fot. Przemysław Kozłowski

Ponad 900 tysięcy jednorazowych maseczek trafi do potrzebujących gdynian // fot. Przemysław Kozłowski

12.03.2021 r.

Gdyński samorząd otrzymał 908 tysięcy jednorazowych maseczek z Agencji Rezerw Strategicznych. Zostaną one przekazane potrzebującym mieszkańcom miasta. Dystrybucja rozpocznie się w poniedziałek, 15 marca.


W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała do województwa pomorskiego 9,3 miliona jednorazowych maseczek, z czego blisko milion trafiło do Gdyni.

Dystrybucją maseczek zajmują się gminy

W Gdyni - poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - maseczki zostaną przekazane między innymi podopiecznym instytucji pomocowych: hospicjów, schronisk czy noclegowni dla bezdomnych. Trafią również do żłobków, przedszkoli i szkół, a także straży miejskiej oraz policji.

Równolegle prowadzona będzie dystrybucja indywidualna, która rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (15 marca).

- Zależy nam, by z maseczek skorzystali wszyscy potrzebujący mieszkańcy Gdyni. Stąd częścią dystrybucji zajmuje się bezpośrednio Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Równocześnie umożliwiamy odbiór indywidualny. Chcemy, aby dystrybucja odbywała się sprawnie i była rozłożona na poszczególne dzielnice naszego miasta - mówi Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.


Maseczki medyczne
Maseczki, które trafiły do gdyńskich policjantów w maju 2020 r., zdjęcie archiwalne (fot. Przemysław Kozłowski)

Od poniedziałku maseczki będzie można odbierać w filiach Biblioteki Gdynia, które 13 marca, zgodnie z rozporządzeniem rządowym, wstrzymają działalność związaną z wypożyczaniem książek. Lista wszystkich punktów, wraz z adresami i godzinami otwarcia, znajduje się na stronie internetowej: www.bibliotekagdynia.pl.

Maseczki będą dostępne do wyczerpania zapasów. Aby je odebrać, nie trzeba się wcześniej umawiać.