Co nowego

Powstaną biura w modernistycznym stylu

Budynek będzie nawiązywać do architektury modernizmu // fot. Vastint Poland / mat. prasowe

Budynek będzie nawiązywać do architektury modernizmu // fot. Vastint Poland / mat. prasowe

07.01.2020 r.

Nowoczesny biurowiec, nawiązujący do architektury modernizmu powstanie przy ulicy Kieleckiej w Gdyni. Inwestor, Vastint Poland podpisał umowę z generalnym wykonawcą, który lada moment rozpocznie prace. Budynek ma być gotowy za nieco ponad dwa lata.

Przy Kieleckiej 2, w dobrze skomunikowanym miejscu blisko samego centrum miasta powstanie nowy budynek przeznaczony pod biura. Inwestorem jest Vastint Poland, a teren zamieni się w plac budowy jeszcze na początku tego roku. Spółka podpisana kontrakt z generalnym wykonawcą, firmą CFE Polska.

Nowoczesny biurowiec będzie nosił nawiązującą do jego adresu nazwę „K2” i stanie przy skrzyżowaniu ulicy Kieleckiej z ulicą Śląską, w pobliżu stacji SKM Wzgórze św. Maksymiliana i Centrum Riviera. W budynku na przyszłych najemców będzie czekać aż 11 400 m2 powierzchni na sześciu kondygnacjach. Parter będzie stylowym lobby z recepcją i strefą spotkań, poniżej znajdzie się miejsce na podziemny parking, powstaną też m.in. stojaki i szatnie dla rowerzystów.

- Projekt biurowca powstał we współpracy z pracownią architektoniczną APA Wojciechowski w Gdyni. Przy projektowaniu budynku stawialiśmy przede wszystkim na komfort naszych najemców. Oczekiwany standard został osiągnięty dzięki nowoczesnemu projektowi architektonicznemu, przemyślanemu rozkładowi powierzchni poszczególnych pięter oraz rozwiązaniom zapewniającym przyjazne i zdrowe środowisko wewnętrzne – mówi Maciej Kandybowicz, Leasing Manager w Vastint Poland.

Jak zapewnia inwestor, budynek będzie wykonany w wysokim standardzie, a przestrzeń biurowa będzie spełniać wysokie normy oszczędzania energii elektrycznej i wody, odpowiednie dla tzw. certyfikacji środowiskowej LEED.

Przestrzeń biurowa będzie utrzymana w wysokim standardzie, fot. Vastint Poland / mat. prasowe
Przestrzeń biurowa będzie utrzymana w wysokim standardzie, fot. Vastint Poland / mat. prasowe

Ciekawie cała inwestycja będzie prezentować się także z zewnątrz – detale i forma architektoniczna mają nawiązywać do tradycji modernizmu. Elewacja będzie złożona z białych, obłych profili w stylu streamline z lat 30.

Prace budowlane powinny zakończyć się w połowie 2022 roku.