Co nowego

Ørganek i Bovska gwiazdami gdyńskiego Sylwestra!

Rok 2019 zaczyna się #wGdyni! // mat.prasowe

Rok 2019 zaczyna się #wGdyni! // mat.prasowe

26.11.2018 r.

Wielkie odliczanie do Nowego Roku czas zacząć! Gdynia przywita go w swoim stylu – ekologicznie, alternatywnie i z wielkimi gwiazdami na scenie a huk fajerwerków zastąpi pokaz laserowo-multimedialny. Na skwerze Kościuszki zagra Ørganek, Bovska, Kiev Office i elektroniczny duet Vacos Malcolm.

Otwarcie bram zaplanowane jest na godz. 20.00, koncerty natomiast rozpoczną się o godz. 21.00. Zaczniemy od osadzonych w postpunkowej tradycji, mocnych rockowych brzmień gdyńskiego zespołu Kiev Office. Tuż po ich, jak sami mówią „modernistycznym horrorze”, pojawi się egzotyczna i kolorowa Bovska, która znana jest szerszej publiczności m.in. z utworów „Kaktus”, „Na niby” czy „Kimchi”. Stary rok pożegnamy w iście rockandrollowym stylu. To za sprawą porywających gitarowych riffów i charakterystycznego męskiego wokalu, gwiazdy Męskiego Grania Tomasza Organka. Tuż po północy sceną zawładnie, znany bywalcom trójmiejskich klubów duet Vacos Malcolm.

Odbędzie się też tradycyjne odliczanie do północy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem. A tuż po nim tegoroczna nowość, czyli pokaz laserowo-multimedialny. Gdynia tym samym dołącza do miast w Polsce, które rezygnują z fajerwerków w sylwestra. Całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz muzyczny Kamil Wicik.

- Na gdyńskiego Sylwestra warto przyjść z całą rodziną. W tym roku strefa rodzinna będzie bardzo mocno rozbudowana o różne bardzo ciekawe atrakcje m.in. o warsztaty promujące zdrowe odżywianie. Nie zabraknie też „Żaru tropików” gdzie uczestnicy zabawy będą mogli coś zjeść czy napić ciepłego napoju. Nowością jest rezygnacja z pokazu fajerwerków. Te zastąpi w tym roku pokaz laserowo-multimedialny. Bardzo się cieszymy, że imprezy w Gdyni są nie tylko dla wielbicieli muzyki, ale są też wydarzeniami dla całych rodzin – mówi Maja Wagner, pełnomocnik prezydenta ds. kultury.


Ørganek

Ørganek to jeden z ważniejszych zespołów grających alternatywnego rocka. Założona w Toruniu przez Tomasza Organka, basistę Adama Staszewskiego i perkusistę Roberta Markiewicza (później do składu dołączył klawiszowiec Tomasz Lewandowski) grupa ma na koncie dwie płyty, z czego debiutancka zatytułowana „Głupi” pokryła się platyną. Zespół był wielokrotnie nagradzany i nominowany, w tym m.in. Fryderykami.


Bovska

Bovska zadebiutowała w 2016 roku i szturmem zdobyła polski rynek muzyczny. Pierwszy nakład debiutanckiej płyty artystki został wyprzedany 2 dni po premierze. Mowa o płycie „Kaktus”, której łączna sprzedaż przekroczyła 10 tys. i tym samym zdobyła status Złotej Płyty. W 2016 roku Bovska była nominowana do Fryderyków w kategorii Debiut Roku oraz do nagrody MTV Europe Music Award w kategorii najlepszy polski wykonawca. Wokalistka słynie ze swojego wyrazistego, charakterystycznego wizerunku.


Vacos Malcolm

Temperatura w Gdyni nie opadnie nawet po występie headlinera. Zadbają o to: Willam Malcolm i Vacos, czyli Łukasz Zieliński. Ten DJ-ski duet zabierze nas w podróż pełną mrocznych, syntezatorowych dźwięków z ich debiutanckiego albumu „Lost Reflections”.Kiev Office

Kiev Office to grupa z Gdyni, założona w 2007 roku przez Michała Miegonia. Od wielu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów. To dzięki rytmicznemu fundamentowi grupy, czyli perkusiście Krzysztofowi Wrońskiemu i basistce Joannie Kucharskiej. Zespół ma za sobą ponad 150 koncertów w kraju i zagranicą, w tym wstępy na festiwalu w Jarocinie, Open’er Festiwalu, Węgorzewie, Musik Direkt Feście czy szwedzkim Kalmar.W Sylwestra najlepiej bawić się w gronie rodzinnym dlatego dla rodziców, którzy zdecydują się spędzić ten wieczór z dziećmi czekać będzie specjalna strefa rodzinna. Oprócz animacji i kreatywnych zabaw będzie możliwość pobrania specjalnych opasek identyfikacyjnych dla dzieci. Przypominamy, że warto przyjść z dziećmi na koncerty, jednak w tym przypadku powinniśmy pamiętać, aby zadbać o zabezpieczenie ich słuchu przy pomocy wygłuszających słuchawek.

Konferencja zapowiadająca sylwestra w Gdyni, fot. Kamil Złoch

Dla tęskniących za latem przewidziano „Żar Tropików”. Będzie to strefa spotkań, gdzie na leżakach i hamakach będzie można odpocząć i ogrzać się przy grzybkach grzewczych. Nie zabraknie także bogatej oferty gastronomicznej. W tym roku potrawy z różnych zakątków świata będą serwowane prosto z foodtracków rozstawionych wzdłuż skweru Kościuszki. W alei foodtracków zadbamy także o ekologię. Stąd eko-rybki, czyli śmietniki do segregacji odpadów ustawione w strefie.

Nowością w tym roku, będzie pokaz laserowo-multimedialny z oprawą dźwiękową, który zastąpi pokaz sztucznych ogni. Więcej szczegółów zdradzimy wkrótce.

  • Rok 2019 zaczyna się #wGdyni!