Co nowego

Rowery elektryczne z dotacjami od 10 czerwca

Ulica Abrahama w Gdyni. Mężczyzna jedzie na rowerze elektrycznym, w tle za nim kamienice.

Gdynianie będą mogli, jako pierwsi w Polsce, skorzystać z miejskich dotacji na zakup roweru elektrycznego, fot. Paweł Kukla

27.05.2022 r.

Wkrótce ruszy zapowiadana wcześniej procedura dotycząca dotacji na rowery elektryczne dla gdynian. W czwartek, 26 maja w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego została opublikowana Uchwała nr XLI/1256/22 Rady Miasta Gdyni z dnia 27 kwietnia 2022 r. w sprawie zasad udzielenia dotacji celowej na zakup roweru elektrycznego. Uchwała wejdzie w życie 14 dni od momentu publikacji.


Uchwała jest dostępna pod TYM linkiem.

Wzór wniosku o dotację pojawi się na stronie Gdynia.pl kilka dni przed uruchomieniem naboru, który ruszy dokładnie 10 czerwca.

Wnioski będzie można składać tradycyjnie, w formie papierowej oraz elektronicznie, przez ePUAP.

Rowery elektryczne będą miały szanse uzyskać wysokie, bo sięgające 50% całej kwoty dofinansowanie, przy czym kwota dotacji to nie więcej niż 2500 złotych. Jeśli cena roweru będzie niższa, odpowiednio niższa będzie również dopłata.

Warto zaznaczyć, że Gdynia jako pierwsze miasto w Polsce zdecydowało się na program dopłat. Można się jednak spodziewać, że jeśli pilotażowy program odniesie sukces, inne duże miasta pójdą za jej przykładem.

Więcej informacji na temat dotacji można uzyskać przesyłając maila z pytaniami na adres: mobilnosc@gdynia.pl.