Co nowego

Rozszerzona strefa „tempo 30” w Małym Kacku

Rozszerzona „strefa 30” w Małym Kacku // fot.pixabay.com

Rozszerzona „strefa 30” w Małym Kacku // fot.pixabay.com

Samochody zwolnią, rowery będą miały większy komfort jazdy, a mieszkańcy możliwość spokojnego poruszania się po dzielnicy. Będzie bezpieczniej dla wszystkich. 8 marca nastąpi zmiana organizacji ruchu w Małym Kacku w związku z powiększeniem strefy „tempo 30”.

Na wniosek Rady Dzielnicy Mały Kack Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni rozszerza strefę ograniczonej prędkości w Małym Kacku. Strefa „tempo 30” obejmie dodatkowo ulice: Halicką (od ul. ks. bpa Bernarda Szlagi do ul. Sandomierskiej), Sandomierską, Przemyską, Bielską, Piotrkowską, Wieluńską, Siedlecką, Sieradzką (od ul. Wrocławskiej do ul. Łowickiej), Kurpiowską, Góralską, Żmudzką i Małopolską.

Ulice te posiadają charakter dróg osiedlowych. Rozszerzenie strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h ujednolici zasady poruszania się w całym tym obszarze. Wcześniej wprowadzono w Małym Kacku strefę „tempo 30” na obszarze pomiędzy ulicami: Łowicką i Łęczycką w 2017 roku. Jej celem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa i poprawa warunków życia mieszkańcom.

Uspokojenie ruchu sprzyja bezpieczeństwu wszystkich niechronionych uczestników ruchu: pieszych i rowerzystów. Gdy prędkości samochodów i rowerów są do siebie zbliżone, wówczas maleje ryzyko kolizji. Nowe strefy uspokojonego ruchu powinny zachęcić do jazdy rowerem tych, którzy do tej pory tego się obawiali z uwagi na swoje bezpieczeństwo.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 06.03.2019 14:50
  • ikona

    Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka (m.jaszczerska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 06.03.2019 14:58
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze