Co nowego

Rusza podniebne kino dzielnicowe

Dzielnicowe kino letnie zostanie zainaugurowane na Leszczynkach. Zostanie wyświetlony film

Dzielnicowe kino letnie zostanie zainaugurowane na Leszczynkach. Zostanie wyświetlony film "Mały Książę" // fot. materiały prasowe

17.05.2018 r.

Mimo że do kalendarzowego lata mamy jeszcze ponad miesiąc, w dzielnicach rusza kino letnie. Pierwsze pokazy odbędą się już w piątek, 18 maja, na Leszczynkach. Odbędzie się tam pokaz filmu „Mały Książę”. Wstęp wolny.
 
- Zapytaliśmy się mieszkańców, co chcieliby, aby odbyło się w naszej dzielnicy i duża grupa wskazała właśnie kino pod chmurką. Pierwszy pokaz odbędzie się 18 maja o godzinie 21:00. Będzie wyświetlony film „Mały Książę”. To propozycja ciekawa zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców naszej dzielnicy – mówi Łukasz Strzałkowski, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Leszczynki.
 
Ekran zostanie rozstawiony na terenie Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych (dawne IV Liceum Ogólnokształcące), przy ul. Morskiej 186.
 
W tym roku kino letnie odbędzie się również w dzielnicach: Chwarzno-Wiczlono, Obłuże, Karwiny, Dąbrowa i na plaży w Orłowie.
 
W Gdyni zobaczyć będziemy mogli również pod gołym niebem sztuki teatralne. Scena letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w tym roku ruszy 30 czerwca i potrwa do 12 sierpnia. W różnych miejscach miasta i okolicach gdyńskiego portu w dniach 30 lipca – 5 sierpnia będziemy mogli obejrzeć sztuki w ramach festiwalu „Pociąg do miasta”.