Co nowego

Ruszyły zapisy do Rodzinnej Olimpiady Energetycznej

Plakat II edycji Rodzinnej Olimpiady Energetycznej

Plakat II edycji Rodzinnej Olimpiady Energetycznej

13.05.2021 r.

Rodzinna Olimpiada Energetyczna o Puchar Prezydenta Gdyni to wydarzenie online, które łączy w sobie elementy nauki, zabawy i rywalizacji.


30 maja już po raz drugi rodziny z województwa pomorskiego będą miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat efektywności energetycznej i sposobów ograniczania zużycia energii.

– Olimpiada Energetyczna o Puchar Prezydenta Gdyni to wydarzenie, które buduje świadomość ekologiczną u całych rodzin. Uczy, czym są zmiany klimatu i jak możemy zadbać o powietrze, wybierając ekologiczny transport czy energię odnawialną – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. I dodaje: – Zależy nam, by w Gdyni za teorią szła praktyka, dlatego intensywnie wdrażamy proekologiczne rozwiązania w naszym mieście.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 od wykładu eksperckiego i pokazu eksperymentów przygotowanych przez partnera wydarzenia – Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Punktem kulminacyjnym będzie konkurs. Zwyciężą drużyny, które w najkrótszym czasie udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania testowe. Jury wyłoni 3 laureatów oraz przyzna 50 wyróżnień.

Nagrody główne w II Rodzinnej Olimpiadzie Energetycznej to:

I nagroda - hulajnoga elektryczna,
II nagroda - oczyszczacz powietrza i zestaw gier planszowych,
III nagroda - LEGO Creator Turbina.

Wydarzenie będzie transmitowane online, a quiz zostanie przeprowadzony za pośrednictwem platformy KAHOOT. Laptop lub telefon, dostęp do internetu oraz pozytywne nastawienie – to wszystko, czego będą potrzebować uczestnicy.Co jest wytwarzane w procesie kogeneracji? Ile kilometrów ma miejska sieć ciepłownicza w Gdyni? Jak dbać o środowisko? 
Już dziś znasz odpowiedzi na powyższe pytania? Dołącz do wydarzenia!

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem strony www.cieplolubni.com.pl/olimpiada.

Drużyny biorące udział w konkursie mogą liczyć od 2 do 5 zawodników. W zarejestrowanym składzie musi znaleźć się przynajmniej jedna osoba dorosła i jedno dziecko. W dniu poprzedzającym olimpiadę (29 maja) drużyny zostaną zaproszone do quizu testowego.

Rodzinna Olimpiada Energetyczna jest organizowana przez Urząd Miasta Gdyni, PGE Energia Ciepła S.A., Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.