Co nowego

Ruszyły zapisy na Virtual Gdynia Business Week 2021

Grafika promująca Virtual Gdynia Business Week // materiały prasowe

Grafika promująca Virtual Gdynia Business Week // materiały prasowe

04.05.2021 r.

Jesteś uczniem szkoły średniej? Masz kreatywne pomysły i chcesz poznać tajniki świata biznesu od podszewki? Nie czekaj i już teraz dołącz do Virtual Gdynia Business Week 2021. To pięć dni warsztatów prowadzonych w języku angielskim i spotkań online z instruktorami z międzynarodowych firm. Rejestracja do programu trwa.


Virtual Gdynia Business Week to wirtualna odsłona programu Gdynia Business Week, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów z naszego miasta. Może wziąć w nim udział gdyńska młodzież. To propozycja dla tych, którzy chcą zgłębić wiedzę na temat praktycznych aspektów prowadzenia firmy i poznać tajemnice biznesowego sukcesu. Podczas warsztatów i spotkań online, które są prowadzone po angielsku, uczestnicy uczą się podstaw przedsiębiorczości. A wszystko pod okiem profesjonalnych instruktorów ze znanych międzynarodowych firm.

– Od lat dbamy o to, żeby dostosowywać ofertę edukacyjną do indywidualnych potrzeb młodych gdynian. Dzięki programowi Virtual Gdynia Business Week młodzież poznaje zasady funkcjonowania prawdziwego świata biznesu. Podczas zajęć online uczniowie rozwijają swoje umiejętności interpersonalne. Uczą się też biznesowego podejścia i mogą zweryfikować swoją wiedzę. To projekt cieszący się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród gdyńskich uczniów, ale także międzynarodowych firm, co najlepiej świadczy o tym, że jest to doskonała platforma do wymiany doświadczeń, budowania sieci kontaktów i współpracy przy planowaniu przyszłej kariery zawodowej, a tym samym rozwoju naszego miasta. Zapraszamy wszystkich młodych gdynian do udziału w tegorocznej edycji programu – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W wydarzeniu mogą wziąć udział uczniowie gdyńskich szkół średnich w wieku 14-18 lat, którzy posługują się językiem angielskim na poziomie B2/C1. Uczestnicy, wraz z rówieśnikami z zagranicy, zostaną podzieleni na grupy projektowe. Każda z nich otrzyma to samo zadanie - stworzenie innowacyjnego produktu i dobrze prosperującej firmy.

Podczas zajęć online na uczestników będą czekać różnorodne ćwiczenia i wykłady oraz kreatywne gry, podczas których profesjonalna kadra podzieli się z nimi się wiedzą i doświadczeniem z zakresu zasad funkcjonowania przedsiębiorstw i efektywnego prowadzenia biznesu. Uczniowie dowiedzą się też m.in. jak z sukcesem przeprowadzić kampanię marketingową i promocyjną oraz odczytywać analizy biznesowe. Dzięki działaniu w grupach młodzież nauczy się również efektywnej pracy w zespole i pozna sposoby radzenia sobie z tremą podczas autoprezentacji. A wszystko w pozytywnej, pełnej energii atmosferze, ponieważ celem programu jest odnalezienie najlepszych cech i mocnych stron każdego z uczestników.

Nowe profile tematyczne


Do tej pory program był realizowany na dwóch poziomach – podstawowym i zaawansowanym. Na kursie Advanced Business Week swoją wiedzę i umiejętności poszerzają absolwenci poprzednich edycji programu. Wszyscy zdobywają tam umiejętności, które przydadzą im się w przyszłym życiu zawodowym.

W tym roku oferta programu została wzbogacona o dodatkowe profile tematyczne - Clean Energy Week oraz Telehealth/Healthcare Week.

Zadaniem uczestników Clean Energy Week będzie zaprojektowanie firmy zajmującej się tematyką odnawialnych źródeł energii oraz stworzenie produktu, który będzie nieść korzyści dla klimatu. Uczniowie poszerzą wiedzę z zakresu coraz bardziej popularnego przemysłu odnawialnych źródeł energii oraz dowiedzą się więcej na temat kariery w tym obszarze. Profesjonalni liderzy przybliżą im tematykę unikalnych wyzwań, jakim trzeba stawić czoła w tej wyjątkowej branży.

Podczas Healthcare Week uczniowie będą musieli stworzyć koncepcję bezpiecznej, etycznej i dostępnej finansowo przychodni zdrowia. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, jak rozwiązać część największych światowych kryzysów dotyczących opieki zdrowotnej, jednocześnie utrzymując opłacalność placówki, tak by zapewnić opiekę dla osób, które jej potrzebują. Każda z drużyn otrzyma konkretny problem – np. rak piersi, cukrzyca czy AIDS. Ich zadaniem będzie wymyślenie innowacyjnych metod zapobiegawczych, terapii lub leków. Uczniowie dowiedzą się więcej o możliwościach rozwoju kariery w opiece zdrowotnej oraz technologii opieki zdrowotnej. Wiedzę z tej branży będą im przekazywać eksperci z prestiżowych uniwersytetów.

Virtual Gdynia Business Week w pięciu terminach


Zajęcia i spotkania w ramach programu odbędą się w kilku terminach. To kolejna nowość w tegorocznej edycji Virtual Gdynia Business Week. Dotychczas warsztaty organizowano w jednym wybranym terminie dla wszystkich uczestników. Tym razem uczniowie mogą dołączyć do programu w dogodnym dla siebie czasie. A do wyboru mają aż pięć terminów:

  • 21-25 czerwca (profile Business i Telehealth/Healthcare),
  • 28 czerwca-2 lipca (profile Business, Advanced Business i Clean Energy),
  • 12-16 lipca (profile Business i Clean Energy),
  • 26-30 lipca (profile Business, Advanced Business, Telehealth/HealthCare),
  • 9-13 sierpnia (profile Business, Advanced Business, Telehealth/HealthCare i Clean Energy).

Zapisy do programu ruszyły 1 maja. Szczegóły rekrutacji, terminy i niezbędne formularze znajdują się na stronie internetowej projektu. Więcej informacji można też znaleźć na Facebooku Gdynia Business Week.

Virtual Gdynia Business Week jest wzorowany na amerykańskim programie szkoły letniej – Washington Business Week. Wydarzenie organizuje Urząd Miasta Gdyni we współpracy z Foundation for Private Enterprise Education.