Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

Spotkajmy się w realu - otwieramy muzea!

Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni ponownie otwarte dla zwiedzających!

Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni ponownie otwarte dla zwiedzających!

25.05.2020 r.

Ci, którzy stęsknili się za obcowaniem z kulturą i chcieliby spotkać się z nią ponownie i to nie tylko w wersji online, już od jutra będą mogli to zrobić. Wybrane gdyńskie instytucje kultury zostają ponownie otwarte dla odwiedzających.

Dobra wiadomość jest taka, że już od wtorku, 26 maja Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni będą ponownie otwarte dla zwiedzających.
Decyzją prezydenta Wojciecha Szczurka od 11 marca placówki były czasowo zamknięte z powodu epidemii.

- Wszyscy dobrze wiemy, jak ważną rolę w historii naszego miasta i społeczeństwa odgrywa kultura. Czas pandemii, kiedy mogliśmy korzystać z niej jedynie w przestrzeni online, był dla nas wszystkich trudny - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Na szczęście małymi krokami wracamy do normalności, również w tym obszarze. Niezmiernie mi miło powiadomić Państwa, że już od jutra ponownie możemy się spotkać w gdyńskich muzeach: Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni oraz Muzeum Marynarki Wojennej.

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, muzea wprowadziły szereg zmian, dostosowując się do aktualnych wymogów sanitarnych i zaleceń Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przygotowano nowe regulaminy zwiedzania i korzystania z przestrzeni, wprowadzono niezbędne środki ochrony dla gości i pracowników oraz ograniczono ilość osób przebywających w budynkach.

Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni jest gotowe na bezpieczne i komfortowe przyjęcie wszystkich stęsknionych za kulturą. Poza tym czynne jest również gdyńskie Muzeum Marynarki Wojennej.

Nowy regulamin zwiedzania Muzeum Emigracji dostępny jest na stronie internetowej.

Natomiast informacje o nowych zasadach zwiedzania Muzeum Miasta Gdyni znajdują się TUTAJ

Gdyńskie instytucje kultury polecają się i zapraszają do odwiedzin!

Od 26 maja gdyńskie muzea zapraszają w swoje progi!