Co nowego

Student z Gdyni najlepszy na Pomorzu

Student z Gdyni najlepszy na Pomorzu // fot. Mateusz Pieniążek, Invest Studio

Student z Gdyni najlepszy na Pomorzu // fot. Mateusz Pieniążek, Invest Studio

W niedzielę, 27 maja na Politechnice Gdańskiej ogłoszone zostały wyniki 44. Konkursu Czerwonej Róży. Najlepszym studentem Pomorza został Mariusz Jakubowski z Akademii Morskiej w Gdyni. W nagrodę otrzymał samochód osobowy.

Mariusz Jakubowski
studiuje towaroznawstwo i zarządzanie. Prowadzi badania laboratoryjne nad kombuchą – bezalkoholowym napojem powstającym w procesie fermentacji przy udziale bakterii i drożdży, którym w Polsce zajmuje się naukowo tylko kilka osób. Opublikował autorskie wyniki w 5 czasopismach z listy B Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w tym w Towaroznawczych Problemach Jakości – jednym z najważniejszych polskich czasopism towaroznawczych. To pierwszy tak obszerny artykuł naukowy w języku angielskim o właściwościach tego napoju w Polsce. Mariusz wziął udział wizytach studyjnych w firmach produkujących kombuchę w Stanach Zjednoczonych. Współpracuje również z AleBrowar nad wprowadzeniem tego napoju na rynek, pierwszego na taką skalę w Polsce.


 
Najlepszy student na Pomorzu jest także pomysłodawcą i organizatorem wielu projektów o charakterze społecznym i charytatywnym. Współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Św. Wawrzyńca, Wymiennikownią, Fundacją Dbam o mój zasięg, Laboratorium Innowacji Społecznych i Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Jest też finalistą tegorocznej edycji konkursu Gdyński Biznesplan.

Jako zwycięzca konkursu Czerwonej Róży otrzymał samochód osobowy – Volkswagen Up!. Wśród kół naukowych pierwsze miejsce i 12.000 zł zdobyło Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO z Politechniki Gdańskiej. Specjalne wyróżnienia otrzymali też Maciej Kułakowski z Akademii Muzycznej oraz Lisa Aditya z Politechniki Gdańskiej.
 
Czerwona Róża to symbol piękna, doskonałości i miłości. Pod tym hasłem kryją się także bogate tradycje pomorskiego środowiska akademickiego. Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej.
 
Pełny opis sylwetek i dokonań wszystkich uczestników finału, a także filmowa relacja ich prezentacji dostępne są na stronie www.czerwonaroza.org.pl oraz https://www.facebook.com/czerwonaroza.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 28.05.2018 11:38
  • ikona

    Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka (m.jaszczerska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 28.05.2018 12:06
  • ikonaZmodyfikował: Marta Jaszczerska
ikona

Najnowsze