Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
Co nowego

Świąteczne wsparcie dla potrzebujących

fot. pexels.com

fot. pexels.com

02.12.2020 r.

Święta kojarzą nam się z domowym ciepłem i suto zastawionym wigilijnym stołem. Dla niektórych jednak jest to czas niezwykle trudny. Gdynia co roku okazuje wsparcie osobom potrzebującym. Nie inaczej będzie tym razem. Choć z powodu pandemii nie odbędzie się tradycyjna wigilia w kościele oo. Franciszkanów, to do osób samotnych i znajdujących się w potrzebie trafią świąteczne paczki.


Od wielu lat w okresie świątecznym Gdynia wspiera mieszkańców, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Względy bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa nie pozwalają na zorganizowanie tradycyjnej wigilii dla samotnych i potrzebujących w kościele oo. Franciszkanów. Nie oznacza to, że te osoby pozostaną bez wsparcia.

– Obecny rok jest ze wszech miar wyjątkowy i takie będą też święta Bożego Narodzenia. Dla wielu osób będzie to trudny czas. Choć nie możemy spotkać się z gdynianami przy wspólnym, wigilijnym stole w kościele oo. Franciszkanów, to zadbamy, by potrzebujący nie zostali bez wsparcia. Chcemy być razem, mimo że fizycznie nie możemy się spotkać. Osobom samotnym oraz rodzinom w trudnej sytuacji przekazywać będziemy paczki z żywnością. To z jednej strony materialne wsparcie, ale chcielibyśmy też, aby poczuli, że nie są sami i że o nich w tym trudnym czasie pamiętamy. Chcemy, by za sprawą tego symbolicznego gestu świąteczna atmosfera zagościła w ich sercach – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

500 świątecznych paczek przygotują wolontariusze i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Aktywności Seniora, którzy zajmą się również ich rozdaniem. Trafią one do osób potrzebujących pomocy, starszych, samotnych oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W paczkach znajdzie się żywność. Potrawy i składniki związane będą rzecz jasna ze świętami Bożego Narodzenia. Wśród nich m.in. tradycyjny barszcz czerwony, przetwory rybne i mięsne, a także bakalie i słodycze.