Co nowego

Teatralna premiera dla najmłodszych

W spektaklu „Marysia ma Rysia” zobaczymy na scenie m.in. postaci tytułowej Marysi, Glonojada Ryszarda czy... niedźwiedzia polarnego, fot. Jan Ziarnicki

W spektaklu „Marysia ma Rysia” zobaczymy na scenie m.in. postaci tytułowej Marysi, Glonojada Ryszarda czy... niedźwiedzia polarnego, fot. Jan Ziarnicki

Czy dziewczynka może zaprzyjaźnić się z… glonojadem i przeżyć z nim przygodę życia? Odpowiedź na to pytanie najmłodsi poznają dzięki spektaklowi „Marysia ma Rysia” - nowej propozycji Gdyńskiego Centrum Kultury. Aktorzy sięgają po najpopularniejsze dziecięce piosenki i już od najbliższej soboty spróbują przenieść widzów do wciągającego świata domowego akwarium.

To przedstawienie pełne muzyki na żywo, popularnych piosenek i opowieści rodem z dziecięcych marzeń – już w sobotę, 27 kwietnia czeka nas premiera nowego spektaklu „Marysia ma Rysia”, który wyreżyserowała Agnieszka Płoszajska. W główne role – tytułowej Marysi oraz Glonojada - wcielają się Julia Ostaszewska i Bartłomiej Sudak.

Gdyńskie Centrum Kultury swoją nową propozycję adresuje do całych rodzin i najmłodszych widzów, szczególnie dla dzieci powyżej 3. roku życia. To 55 minut dobrej zabawy z historią nietypowej przyjaźni w tle. Główna bohaterka, Marysia zapragnęła wyjątkowo mocno, aby w dniu swoich urodzin dostać od kochanych rodziców rybkę. Ale nie byle jaką – złotą rybkę. Rodzice zamiast niej podarowali Marysi… glonojada.Glonojad o szlachetnym imieniu Ryszard jest równie rozczarowany faktem, że został Marysi sprezentowany, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Rysio potrafi jednak w niewytłumaczalny sposób teleportować Marysię w podwodną, kolorową toń swojego akwarium i walczy o jej przyjaźń. Czy rezolutna, choć uparta dziewczynka i sprytna, choć uszczypliwa rybka pomogą sobie nawzajem? Czy wreszcie zrozumieją, że to czego pragną nie jest tym, czego potrzebują?

- Spektakl to przedsięwzięcie muzyczne kierowane do całych rodzin, a w szczególności najmłodszych od trzech lat. Przygoda Marysi z Glonojadem wiedzie ją pod wodę, do akwarium i podczas tej przygody Marysia może nauczyć się, czym jest prawdziwa przyjaźń i lojalność, no a przy okazji może się też bawić – mówi Agnieszka Płoszajska, reżyserka spektaklu „Marysia ma Rysia”.

„Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. Podczas przedstawienia można usłyszeć śpiewane na żywo, oryginalne piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie to wykonane w nowych aranżacjach szlagiery jak ponadczasowy „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, czy „Jesteśmy jagódki”.

- Wykorzystujemy hity przedszkolaków, które każdy malec znać powinien. Ogromnie liczymy na to, że nasi najmłodsi widzowie i ci starsi też będą z nami śpiewać, bawić się, może nawet trochę się poruszają i wstaną z foteli, gdy poczują energię naszej muzyki. Aranżacje robi Ignacy Wiśniewski, znany trójmiejski muzyk. Oprócz hitów mamy też cztery autorskie piosenki i, powiedziałabym, „gęstą” warstwę muzyczną – zapowiada Agnieszka Płoszajska.

Bilety do nabycia na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Kultury – TUTAJ.


„Marysia ma Rysia”

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25 (Konsulat Kultury)
Czas trwania: 55 minut
Bilety: 25 zł
Kategoria wiekowa 3+

REALIZATORZY:
Reżyseria - Agnieszka Płoszajska
Autor scenariusza - Emil Płoszajski
Muzyka - Ignacy Wiśniewski
Kostiumy i scenografia - Aleksandra Harasimowicz
Ruch sceniczny (konsultacje) - Michał Cyran

OBSADA:
Marysia - Julia Ostaszewska
Glonojad - Bartłomiej Sudak
Mama Marysi, Ślimak Robert, Rozgwiazda Patrycja, Jagódka - Justyna Kacprzycka
Złota Rybka, Niedźwiedź Zachary, Jagódka - Mateusz Deskiewicz

Dubler ról męskich - Łukasz Walczak

PREMIERA 27.04.2019

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 26.04.2019 07:57
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 26.04.2019 11:03
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze