Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

The Tech Cities of the Future - Trójmiasto na 4. miejscu

Trójmiasto zostało sklasyfikowane na 4. miejscu, zaraz za największymi aglomeracjami Europy – Londynem, Barceloną i Berlinem / Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, mat. prasowe; Pomorskie Dni Druku 3D, fot. Kamil Złoch; UrbanLab, fot. Aleksander Trafas

Trójmiasto zostało sklasyfikowane na 4. miejscu, zaraz za największymi aglomeracjami Europy – Londynem, Barceloną i Berlinem / Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, mat. prasowe; Pomorskie Dni Druku 3D, fot. Kamil Złoch; UrbanLab, fot. Aleksander Trafas

23.06.2020 r.

Magazyn fDi Intelligence X TNW, należący do elitarnego brytyjskiego dziennika „The Financial Times”, przygotował ranking „The Tech Cities of the Future”, w których wskazane są miasta Europy mające najlepsze warunki rozwoju, w szczególności dla start-up’ów i inwestycji technologicznych oraz innowacyjnych. Trójmiasto zajęło 4. miejsce.

Sukces technologicznych i innowacyjnych miast wynika z koordynowanej strategii rządowej ukierunkowanej na rozwijanie globalnie połączonej i wspierającej społeczności, która sprzyja współpracy, innowacji i przedsiębiorczości.

W kategorii FDI Strategy (ang. foreign direct investment – bezpośrednie inwestycje zagraniczne) oceniono strategię ponad 50 samorządów, zwracając szczególną uwagę na przedsiębiorczość, możliwości rozwoju globalnego, a także wspierający ekosystem sprzyjający rozwojowi innowacji. Trójmiasto zostało sklasyfikowane na 4. miejscu, zaraz za największymi aglomeracjami Europy – Londynem, Barceloną i Berlinem.

Jak poinformował portal Invest in Pomerania, to, co według jurorów wyróżnia Trójmiasto na tle innych aglomeracji, to zróżnicowane zasoby ludzkie, otwartość na migrację i świadomość wartości dodanej różnorodności oraz jej ogromnego potencjału do pobudzenia wzrostu gospodarczego i społecznego.

- Gdynia, Sopot i Gdańsk tworzą aglomerację opartą na współpracy, kreatywności i innowacyjności oraz przyjaznym otoczeniu biznesu. Przyznane czwarte miejsce w rankingu The Tech Cities of the Future, pokazuje, że mamy silną pozycję na biznesowej mapie Europy, że możemy równać się z takimi miastami jak Londyn, Barcelona i Berlin. Dla Trójmiasta to wyróżnienie, ale też i motywacja do dalszego, szybszego i zrównoważonego rozwoju – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent ds. gospodarki.

Pełny raport "The Tech Cities of the Future" znajduje się pod tym linkiem.