Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Co nowego

W niedzielę poznamy Bohatera Gdyni

fot. materiały promocyjne Galerii Klif

fot. materiały promocyjne Galerii Klif

13.12.2019 r.

Kto zostanie Bohaterem Gdyni? Wybór nie będzie łatwy. Poznaliśmy już laureatkę Nagrody Publiczności, a to, kto zostanie zwycięzcą głównej nagrody, okaże się już w najbliższą niedzielę, 15 grudnia!
 
Wśród uczestników II etapu akcji „Z miłości do Gdyni” znalazły się 32 osoby: 18 pań i 14 panów. Ostatnia część konkursu wyłoni zwycięzcę, którego wybierze Kapituła Nagrody. Zasiadają w niej: Michał Guć, wiceprezydent Gdyni, Dariusz Małszycki, badacz dziejów Gdyni i autor „Nowego gdyńskiego bedekera”, Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif, która jest organizatorem konkursu, Wiktor Pilarczyk prezes Polska Press, wydawcy „Dziennika Bałtyckiego”, partnera plebiscytu oraz redaktor naczelny tej największej na Wybrzeżu gazety – Mariusz Szmidka.
 
- Jako Kapituła Nagrody stanęliśmy przed niełatwym zadaniem. Wszyscy kandydaci do zdobycia tytułu Bohatera Gdyni to osoby niezwykłe. To przedstawiciele przeróżnych profesji i pasji, którzy wyróżniają się przede wszystkim działaniami na rzecz innych. Pomagają chorym i potrzebującym, ratują zwierzęta, ale także zajmują się popularyzacją dziejów Gdyni czy animują naszą lokalną, gdyńską kulturę. Już w niedzielę poznamy zwycięzcę akcji „Z miłości do Gdyni", ale myślę, że największymi zwycięzcami jesteśmy my, gdynianie, którzy mamy na co dzień możliwość spotykania tych „cichych" gdyńskich bohaterów. – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
 
Nagroda Główna o wartości 5 tysięcy złotych to Karta Zakupowa do Galerii Klif. Decyzją Kapituły zostanie przyznane także Wielkie Wyróżnienie z nagrodą o wartości 1000 zł i siedem wyróżnień – po 300 zł każde. Ostateczny werdykt i prezentacja zwycięzców akcji „Z miłości do Gdyni” będą miały miejsce podczas uroczystej Gali w niedzielę, 15 grudnia o godz. 12:00 w Galerii Klif. Pewna nagrody może być pani Judyta Bork, która już zapewniła sobie Nagrodę Publiczności o wartości 2000 zł. Głosowanie odbywało się poprzez internetowy formularz. Akcja spotkała się z żywym oddźwiękiem i zainteresowaniem mieszkańców - łącznie w ciągu 12 dni oddano blisko 95 tys. głosów. Dziennie średnio oddawano prawie 8 tysięcy głosów. Wiele osób bardzo się zaangażowało, zachęcając do głosowania na swoich kandydatów nie tylko rodzinę, ale przyjaciół, znajomych i całe środowiska, związane z uczestnikami.
 
Finaliści akcji „Z miłości do Gdyni” to przede wszystkim osoby działające dla wspólnego dobra gdyńskiej społeczności. Są wśród nich nauczyciele, którzy nie tylko uczą, ale i wychowują, są osoby z niepełnosprawnością, które pomagają innym osobom w takiej samej sytuacji realizować pomysły na twórcze życie, są osoby, które zajmują się prowadzeniem fundacji i stowarzyszeń, niosących pomoc w chorobie i w samotności, są też zakochani w dziejach Gdyni pasjonaci, dzielący się tą miłością poprzez książki, działalność wydawniczą czy prowadzenie społecznego muzeum. Jest też mistrz fryzjerstwa, który sprawia piękne fryzury osobom z niepełnosprawnością intelektualną, jest pani, która prowadzi pracownię kreatywną i uczy wyczarowywać piękne przedmioty, a także gdynianin, który pomimo sędziwego wieku zadziwia rodzinę i znajomych wspaniałą pamięcią o Gdyni, sięgającą nawet lat 30-tych. Nie brakuje artystów, zajmujących się aktorstwem, literaturą, sztuką. Są animatorzy kultury i osoby działające w biznesie, które nie wahają się działać pro publico bono.