Co nowego

Wędrowali szlakiem Abrahama

Uczestnicy gry miejskiej

Uczestnicy gry miejskiej "Sekretna Gdynia Abrahama" // fot. materiały prasowe WSAiB

21.05.2019 r.

Na ulicach Gdyni spotkać samego Antoniego Abrahama, kupców z jego czasów, wysłuchać ważnych przemówień, porozmawiać tak jak wtedy, po kaszubsku. Takie możliwości mieli uczestnicy gry miejskiej Sekretna Gdynia Abrahama. Mimo deszczu w zabawie wzięło udział kilkaset osób.

Wspólną zabawą połączoną z edukacją i konkursami wiedzy w Gdyni rozpoczęły się obchody 150. rocznicy urodzin Antoniego Abrahama. Uczestnicy mieli do rozwiązania kilkanaście zadań, które wymagały od nich sprytu oraz wiedzy o historii naszego miasta. Część zadań była ukryta i dopiero podczas gry dowiadywali się o możliwości ich rozwiązania. Każde zdradzało kolejny sekret o Gdyni z tamtych lat.

- Cieszy, że mimo kiepskiej pogody w zabawie wzięło udział kilkaset osób i to w każdym wieku – małych dzieci, uczniów, dorosłych i seniorów. Takie wydarzenie łączy pokolenia i różne środowiska. Wszystkich łączyło to, że mają Gdynię w sercu – mówi Lechosław Dzierżak, radny miasta Gdyni, współorganizator wydarzenia.

- To ciekawe narzędzie, dostosowane do obecnych pokoleń, pozwalające nabywać w atrakcyjny sposób wiedzę o historii Gdyni oraz szerzej o Kaszubach i Pomorzu. To zabawa, w której uczestniczą wszystkie pokolenia w świetnej atmosferze – mówi Andrzej Busler, prezes gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, partnera gry.

Organizatorzy zapewniają, że jeszcze w tym roku poznamy podczas gier kolejne sekrety znanych i zasłużonych Gdynian.

- Postanowiliśmy, że gry będą nawiązywać do ciekawych i zasłużonych postaci naszego miasta. Wiążemy je z urodzinach postaci. Gorąco polecam udział w tych wydarzeniach – mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, współorganizatora wydarzenia.

Rejestracja na kolejną "Sekretną" grę miejską już w czerwcu.