Co nowego

Wymyśl nazwę dla Roweru Metropolitalnego!

Wymyśl nazwę dla Roweru Metropolitalnego! // mat.prasowe

Wymyśl nazwę dla Roweru Metropolitalnego! // mat.prasowe

26.03.2018 r.

Veturilo w Warszawie, Wavelo w Krakowie… a jaką nazwę nosił będzie System Roweru Metropolitalnego? Weź udział w konkursie, wymyśl nazwę i wygraj nagrody!

Ogłoszony został właśnie przetarg na wybór dostawcy i operatora Systemu Roweru Metropolitalnego – najnowocześniejszego, a zarazem największego, pod względem obszaru działania, systemu rowerów miejskich w Polsce. Będzie on funkcjonował w 14 gminach i dysponował minimalnie 3866 rowerami. Realizacja projektu ma przyczynić się do zwiększenia mobilności podróżnych, stworzenia atrakcyjnej alternatywy poruszania się oraz uzupełnić istniejący system komunikacji miejskiej. Projekt ma ruszyć 1 marca 2019 roku. Jaką będzie nosił nazwę? Zadecydują o tym mieszkańcy metropolii.
 
Konkurs na nazwę Systemu Roweru Metropolitalnego rozpocznie się 26 marca i będzie podzielony na dwa etapy.
 
I etap polegający na zgłaszaniu propozycji nazw poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.rowermetropolitalny.pl potrwa do 8 kwietnia.

– Nazwa powinna nawiązywać do Obszaru Metropolitalnego, rowerów, mobilności miejskiej i składać się maksymalnie z 2 wyrazów. Zgłoszenie powinno dodatkowo zawierać uzasadnienie tej nazwy – mówi Krzysztof Perycz-Szczepański, kierownik projektu „Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S”.
 
Między 8 a 15 kwietnia kapituła złożona z przedstawicieli mediów oraz Biura Stowarzyszenia Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot, który jest organizatorem konkursu, wyłoni od 3 do 5 nazw, które zakwalifikują się do ścisłego finału. 16 kwietnia ruszy II etap konkursu. Przez tydzień internauci będą mogli oddać głos na jedną, wybraną przez siebie propozycję.

– Chcemy wybrać nazwę, która stanie się swego rodzaju marką. Kojarzona będzie z najnowocześniejszym w Europie systemem rowerów publicznych. Autor zwycięskiej nazwy otrzyma także atrakcyjną nagrodę w postaci 6-letniego karnetu na korzystanie z Roweru Metropolitalnego – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot.
 
Autorzy nazw, które zakwalifikują się do finału, otrzymają roczne karnety. Nie zapomniano także o osobach, które wezmą udział w samym głosowaniu. Spośród uczestników, którzy uzasadnią wybór nazwy, komisja wybierze najbardziej kreatywne odpowiedzi. Nagrodzi je m.in.: voucherami do kina, miesięcznymi karnetami na Rower Metropolitalny czy gadżetami od partnerów konkursu.
 
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17.218.259 zł.

  • Wymyśl nazwę dla Roweru Metropolitalnego! // mat.prasowe