Co nowego

Wystartowało Oksywskie Poruszenie

Wystartowało Oksywskie Poruszenie 2018 // fot. Lechosław Dzierżak

Wystartowało Oksywskie Poruszenie 2018 // fot. Lechosław Dzierżak

Radni Dzielnicy Oksywie przygotowali w tym roku cykl bezpłatnych zajęć z Zumby, Jogi i Pilates. Cel? Zachęcenie mieszkańców do poruszania się i codziennych ćwiczeń. Zajęcia odbywają się w oksywskich szkołach i mogą na nie przyjść wszyscy zainteresowani.
 
- Oksywskie Poruszenie to projekt, który organizujemy na Oksywiu już od trzech lat. Jego głównym zadaniem jest zachęcenie mieszkańców naszej dzielnicy do aktywności fizycznej. Zaczynaliśmy od wspólnego biegania, a na dziś możemy się pochwalić 6 godzinami zajęć w tygodniu – mówi Mateusz Kolera, radny dzielnicy Gdynia Oksywie.
 
Radni organizują zajęcia przy współpracy z oksywskimi szkołami: Zespołem Szkół nr 7 przy ul. Dickmana oraz Szkołą Podstawową nr 33 przy ul. Godebskiego, które bezpłatnie udostępniają swoje obiekty sportowe.
 
Zespół Szkół nr 7 (dawne V Liceum Ogólnokształcące), ul. Dickmana 14
Wtorki 19:00-20:00 – Pilates Grupa 1
Wtorki 20:00-21:00 – Pilates Grupa II
Piątki 19:00-20:00 – Joga
 
Szkoła Podstawowa nr 33, ul Godebskiego 8
Środy 16:30-17:15 – Zumba dla dzieci
Środy 17:30-18:15 – Zumba dla seniorów
Środy 18:30-19:30 – Zumba dla młodzieży i dorosłych
 


 Mogą tutaj ćwiczyć zarówno dorośli, seniorzy, młodzież i dzieci. Program zajęć jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
- Na każde spotkanie zapraszamy również osoby niepełnosprawne. W grupie jest dla nich dodatkowy opiekun. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Największym zainteresowaniem w naszym projekcie cieszy się wtorkowy pilates. W roku 2017 na treningu potrafiło pojawić się sto osób wypełniając sale gimnastyczną po brzegi. Mimo dużej frekwencji z zajęć zawsze wychodzą uśmiechnięci mieszkańcy, którzy pełni endorfin, zmęczeni po treningu wracają do domów. Z tygodnia na tydzień kondycja Oksywiaków rośnie i sprawniej wykonują ćwiczenia – mówi Mateusz Kolera. - Nad Oksywskim Poruszeniem ciągle pracujemy, by przygotować najlepszą ofertę sportową dla mieszkańców. Zachęcamy do przesyłania nam uwag i propozycji, które chętnie wykorzystamy przy przygotowaniu wydarzenia na kolejny rok.
 
Na zajęciach z pilates sala jest szczelnie wypełniona, dlatego też organizatorzy zadbali o drugi termin godzinę później na którym jak na razie jest luźniej, choć w jednym i drugim terminie wolne miejsce się jeszcze znajdzie. Na zajęcia należy zabrać ze sobą karimatę do ćwiczeń. Udostępnione są szatnie w których można się przebrać.
 
- Regularne treningi Pilates to wspaniała profilaktyka bólów kręgosłupa. Wzmacniamy cały gorset mięśniowy, który okala i stabilizuje nasz kręgosłup. Uczymy się angażować do pracy mięśnie głębokie i wzmacniamy je „od środka”. Ponadto pilates jest świetnym uzupełnieniem treningów dla sportowców - mówi Monika Raszke, instruktorka pilates z Oksywskiego Poruszenia. - Cieszę się, że dzięki projektowi społeczność Oksywia i nie tylko ma możliwość regularnego uczestniczyć w treningach – dodaje.
 
Aktualne komunikaty dotyczące zajęć znajdują się na stronie Rady Dzielnicy Oksywie oraz Facebooku. Pytania należy kierować za pośrednictwem adresu e-mail oksywskie.poruszenie@wp.pl
 
Wystartowało Oksywskie Poruszenie 2018 // fot. Lechosław Dzierżak


Rada Dzielnicy Oksywie postanowiła zachęcić mieszkańców do aktywnego stylu życia i ćwiczeń. Na pierwszych zajęciach 3 lata temu zjawiła się garstka mieszkańców. Ci jednak szybko opowiedzieli o inicjatywie swoim sąsiadom i przyjaciołom. Dzisiaj w zajęciach bierze udział kilkaset osób.
 
- Zostałam zachęcona przez moje koleżanki. Samej w domu było mi ciężko wygospodarować godzinę na trening, czasem po 5 minutach się odechciewa. Tutaj mamy wspólną motywację i dodatkową okazję do spotkania się. Panie prowadzące są bardzo sympatyczne, potrafią zmobilizować i zachęcić do jeszcze większego wysiłku – mówi Ewa Aniśko, mieszkanka Oksywia, uczestniczka zajęć. - Atmosfera jest bardzo miła i wesoła. Wyczekuje kolejnych treningów i wszystkim je polecam – dodaje.

Radni już zapowiadają, że chcą dalej rozwijać projekt – dodawać nowe aktywności i zwiększać ilość miejsc na obecnych. Ideą projektu jest to, aby zachęcić wszystkich do aktywności.
 
- Ruch to zdrowie, obojętnie ile ma się lat. A można też przy tej okazji poznać nowych ludzi i fajnie spędzić czas - mówi Urszula Marks, mieszkanka Oksywia i uczestniczka zajęć. – Cieszę się, że one odbywają się tutaj, nie trzeba nigdzie daleko jeździć. Ogromnym atutem jest, że uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Wystarczy tylko trochę samodyscypliny i czasu – dodaje.
 
Oksywskie poruszenie to zwycięski projekt w ubiegłorocznym konkursie Przyjazna Dzielnica 2018. Radzie Dzielnicy Oksywie udało się pozyskać 25 tys. zł. na organizowanie tego typu zajęć.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 22.02.2018 08:00
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 23.02.2018 22:26
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona

Najnowsze