Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
Co nowego

Z Kartą Mieszkańca do przedszkola

Karta Mieszkańca Gdyni umożliwia dostęp do wielu usług online, w tym również przedszkolnych // fot. pixabay.com

Karta Mieszkańca Gdyni umożliwia dostęp do wielu usług online, w tym również przedszkolnych // fot. pixabay.com

25.08.2020 r.

Jak z Kartą Mieszkańca Gdyni dodać przez internet nasze dziecko do przedszkola lub wystawić upoważnienie do jego odbioru? Oto kilka przydatnych informacji. 
 
Z Kartą Mieszkańca możesz przez internet wybrać dla swojego dziecka przedszkole lub wystawić upoważnienie osobom, która będą pociechę odbierać. Aby to zrobić, korzystając z komputera, należy wejść i zalogować się na tej stronie.

Po zalogowaniu do Konta rodzica, w zakładce Moja rodzina należy wybrać dane dziecka. Pod nimi oraz pod informacjami dotyczącymi wybranego przedszkola, znajduje się sekcja Upoważnienia i przycisk Dodaj. Trzeba w niego kliknąć i w okienku wpisać dane osoby upoważnionej do odbioru dziecka (razem z numerem PESEL i numerem Karty Mieszkańca).
 
Upoważnienia należy dodać dla kart wszystkich osób, które będą odbierały dziecko z przedszkola (z rodzicami włącznie).
 
Jeśli na koncie dziecka nie ma takich informacji, to być może przedszkole nie dodało jeszcze naszej pociechy do systemu i zrobi to dopiero na początku września. O to należy już zapytać w placówce, do której dziecko zapisaliśmy.
 
Inne pytania w kwestii Karty Mieszkańca można zgłaszać: