Co nowego

Zadbaj o zdrowie. Biała Sobota już 3 września

Grafika promująca Białą Sobotę w UCMMiT // materiały UCMMiT

Grafika promująca Białą Sobotę w UCMMiT // materiały UCMMiT

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni zaprasza na Białą Sobotę. Wydarzenie odbędzie się 3 września w godz. 9.00-13.00. W jego ramach będzie można wykonać bezpłatne badania, a także zasięgnąć porady kardiologa, dietetyka czy internisty.  


Wszyscy, którzy chcieliby zrobić coś dla siebie i zadbać o zdrowie, już wkrótce będą mieć na to szansę. W Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej (ul. Powstania Styczniowego 9B) odbędzie się Biała Sobota.
 
3 września w godz. 9.00-13.00 będzie można bezpłatnie wykonać badania krwi, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru oraz sprawdzić saturację. W ofercie jest także badanie anty HCV, które wykazuje obecność lub brak przeciwciał przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu C.
 
Tego dnia wszyscy chętni będą mogli również skorzystać z bezpłatnych konsultacji z:
  • kardiologiem – możliwość wykonania EKG i/lub ECHO serca,
  • dietetykiem – możliwość sprawdzenia kondycji organizmu, dzięki pomiarom i analizie składu ciała,
  • internistą.
 
To jednak nie wszystko. Specjaliści przypomną też uczestnikom, jak ważna jest profilaktyka. Osoby zainteresowane będą miały okazję nauczyć się samobadania piersi lub jąder oraz dowiedzieć się więcej na temat miażdżycy czy zawału serca.
 
Ponadto uczestnicy będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19, wyrobić kartę EKUZ, założyć profil zaufany, a także poznać korzyści płynące z posiadania Internetowego Konta Pacjenta.
 
Dla zmotoryzowanych będzie dostępny bezpłatny parking – liczba miejsc ograniczona.

Partnerami wydarzenia są Gdyńskie Centrum Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

Plakat promujący Białą Sobotę w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Na granatowym tle znajdują się białe napisy - informacje na temat bezpłatnych badań i konsultacji, które będa dostepne podczas wydarzenia // materiały prasowe UCMMiT

  • ikonaOpublikowano: 23.08.2022 15:18
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 23.08.2022 15:38
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze