Co nowego

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "Strefa zabawy"

"Strefa zabawy" rusza na początku listopada

Już 3 listopada rozpoczynamy cykl bezpłatnych spotkań „Strefa zabawy” dla dzieci z rodzicami. Będą one okazją do wspólnego, twórczego spędzenia czasu, wzmocnienia relacji, inspiracji i oczywiście samej zabawy. W pierwszej kolejności zapraszamy Was na zajęcia z sensoplastyką!


W ramach cyklu „Strefa zabawy” odbędzie się 6 bezpłatnych spotkań dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat wraz z opiekunami. 3 listopada odbędą się pierwsze z nich: zajęcia z sensoplastyką. Nie będą to jednak tylko takie zwykłe zabawy, gdyż:
  • podczas spotkania pokażemy, że spośród setek zabawek sensorycznych dostępnych na rynku, to rodzice/opiekunowie są najlepszym i pierwszym wyborem dzieci;
  • w grupie, z dziećmi, które naturalnie są w żywiole zabawy i entuzjazmu, przekonamy się, że kreatywność, którą wszyscy mamy w sobie, pomoże nam codziennie i bez specjalnego wysiłku, wspierać rozwój sensoryczny naszych dzieci;
  • nauczymy, jak z tego, co mamy pod ręką, np. w kuchni, wyczarować pochłaniającą zabawę i nowe doznania zmysłowe dla dziecka, aby mogło coraz sprawniej odbierać sygnały ze świata i odpowiadać na nie;
  • podczas zajęć dzieci i opiekunowie doświadczą radości spontanicznej zabawy, która jest autostradą dla uczenia się i wzmacniania relacji.
Uwaga, pobrudzimy się pewnie, ale będzie to zdrowy brud. Pamiętajcie więc o wygodnych ubraniach- najlepiej marki „nieszkoda” i o zestawie na zmianę!
 
Będziemy się bawić w Centrum Aktywności Rodziny, ul. Świętojańska 1, od 10:00 do 13:00.

Spotkanie poprowadzi Aneta Narloch, entuzjastka rodzicielstwa przez zabawę i wzmacniania relacji rodzic-dziecko, szczególnie w otoczeniu przyrody i duchu minimalizmu, absolwentka Sensoplatyki- Inkubatora Inspiracji, terapeutka zajęciowa, która ukończyła wiele kursów w zakresie wspierania rozwoju dzieci, również dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Jest też założycielką Fundacji Wielkie Rzeczy i inicjatorką projektu Wolne Pole, gdzie dzieci mają szansę na wolną i spontaniczną zabawę w grupie rówieśniczej w półdzikim ogrodzie i korzystają ze  wspaniałego wpływu przyrody na ich rozwój i dobrostan, oraz mamą, która inspiracji szuka u Marii Montessori, Jespera Juula, Andre Sterna i Agnieszki Stein.

Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy: rodzina@gdynia.pl

Więcej informacji i harmonogram pozostałych spotkań będzie publikowany na naszej stronie www.gdyniarodzinna.pl oraz na naszym profilu na fb.

Projekt finansowany ze środków otrzymanych od Fundacji Orlen w ramach nagrody za wyróżnienie Miasta Gdyni w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 organizowanym przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem OVUM.

  • ikonaOpublikowano: 26.10.2021 12:21
  • ikona

    Autor: Malina Marchel (m.marchel@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 26.10.2021 13:27
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze