Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Co nowego

Zostań wolontariuszem podczas Open House Gdynia

Grafika promująca 8. edycję festiwalu Open House Gdynia // materiały prasowe Open House Gdynia

Grafika promująca 8. edycję festiwalu Open House Gdynia // materiały prasowe Open House Gdynia

Lubisz nowe wyzwania? Chcesz być częścią międzynarodowego festiwalu architektury i lepiej poznać miasto? Open House Gdynia czeka na Ciebie! 8. edycja festiwalu odbędzie się w przedostatni weekend maja. Poszukiwani są wolontariusze, którzy będą współtworzyć to wydarzenie i służyć pomocą uczestnikom. Każdy może się zgłosić.

Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu, który otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanych przestrzeni. Co roku w jego ramach odbywają się spacery i różnego rodzaju eventy, podczas których można zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz miejskich imprez i cieszy się dużym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja imprezy potrwa od 20 do 22 maja.

Ci, którzy zastanawiają się, jak wygląda praca podczas festiwalu, mają szansę się o tym przekonać. Organizatorzy poszukują wolontariuszy – osób chcących pomóc współtworzyć wydarzenie. Każdy może się zgłosić. Liczy się zaangażowanie, a nie wiek i doświadczenie.

– Co roku zespół Open House Gdynia tworzy ponad setka wspaniałych ludzi. Ci, którzy chcieliby się znaleźć wśród nich, mogą się zgłaszać. Zapraszamy wszystkie osoby, które kochają Gdynię – mówi Maria Chojnacka, koordynatorka wolontariatu.

Zainteresowani mogą się zgłaszać, wysyłając e-mail na adres: wolontariat@ohgdynia.org lub dzwoniąc pod nr tel. 607-897-636.

Wolontariusze będą działać w poszczególnych festiwalowych lokalizacjach, udzielać podstawowych informacji, a także dbać o prawidłowy przebieg spotkań i debat. Przed rozpoczęciem pracy wszyscy przejdą szkolenie.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu są na bieżąco udostępniane na facebookowym profilu Open House Gdynia.

O festiwalu


Każda edycja Open House Gdynia ma temat przewodni. W tym roku będzie to „Powrót do Edenu”. W planach są m.in. wycieczki do miejsc z duszą oraz spacery szlakiem dawnych klubów i restauracji.

Dominika i Miłosz - wieloletni wolontariusze festiwalu Open House Gdynia // materiały prasowe Open House Gdynia

Gdynia należy do rodziny Open House Worldwide, czyli organizacji zrzeszającej blisko 50 miast z całego świata. Festiwal popularyzuje wartości historyczne i estetyczne architektury oraz promuje dobry design. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Londynie w 1992 roku.

ikona

Zobacz także

Najnowsze