2015

BALTOPS 2015 - zaproszenie na konferencję prasową

logo

W dniach 5-8 czerwca 2015 roku przy gdyńskich nabrzeżach cumować będą okręty wojenne 17 państw – uczestników największych manewrów morskich na Bałtyku BALTOPS 2015.

 

Kilkadziesiąt jednostek 8 czerwca rozpocznie manewry na morzu, a 20 czerwca okręty zacumują w Kilonii, aby podsumować ćwiczenia przeprowadzone w ramach programu „Partnerstwo dla pokoju”. Załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji pokojowej w sytuacji narastającego kryzysu.

 

Zanim jednak to nastąpi, przez cztery dni zapraszamy mieszkańców i turystów do odwiedzania jednostek i uczestnictwa w imprezach towarzyszących wydarzeniu.

 

Przy nabrzeżach gdyńskiego portu zacumują okręty m.in. z: Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Turcji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Polski, Kanady i USA. Część z nich będzie można zwiedzać,  To wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszą techniką, jaką dysponują floty państw, które uczestniczą w manewrach.

 

Okręty będą cumować w następujących miejscach:

- basen Prezydenta w centrum Gdyni;

- Port Wojenny w Gdyni Oksywiu (Basen VIII, basen X i IX);

- przy Nabrzeżu Stanów Zjednoczonych;

- przy Nabrzeżu Polskim;

- przy Nabrzeżu Francuskim.

  

Więcej szczegółów BALTOPS 2015 poznają Państwo na konferencji prasowej organizowanej przez 3. Flotyllę Okrętów oraz Urząd Miasta Gdyni. Odbędzie się ona w poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 10.00 na ORP „Błyskawica” (salon Kaprów).

 

Dziennikarzy zainteresowanych przybyciem na konferencję prasową obowiązują akredytacje wydane przez biuro prasowe 3. Flotylli Okrętów. W tym celu należy przesłać swoje dane osobowe (imię i nazwisko, nr dowodu osobistego lub nr PESEL, nr legitymacji służbowej oraz nazwę stacji TV, radiowej bądź prasy). Akredytacji udziela kpt. mar. Przemysław Płonecki (tel. 695-404-979; rzecznik3fo@mw.mil.pl) do piątku, 29 maja, do godz. 12.00.

 

Serdecznie zapraszamy!