Połączenia telefoniczne z urzędem chwilowo utrudnione Połączenia telefoniczne z urzędem chwilowo utrudnione
2015

Jubileuszowy koncert na Scenie Letniej w Orłowie

Na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni Orłowie trwają przygotowania do premiery koncertu z okazji XX-lecia Sceny Letniej "Piosenka jest dobra na wszystko". Premiera odbędzie się 12 lipca 2015 o godz. 20.00. Zainteresowanych fotoreporterów zapraszamy 10 lipca o godz. 20.00 na II próbę generalną na scenie w Orłowie.

 

12 lipca 1996 roku, z inicjatywy Julii Wernio, po raz pierwszy zespół teatru zagrał w Orłowie. Premierę „Awantury w Chioggi” Carla Goldoniego przygotował wówczas Waldemar Śmigasiewicz. Dokładnie 20 lat później, 12 lipca 2015, zapraszamy widzów na premierę koncertu - widowiska plenerowego Piosenka jest dobra na wszystko. Będzie to okazja do zabawy z ekscentrycznymi artystami, tropem najgłośniejszych przedstawień Sceny Letniej na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Na nowo wybrzmią kultowe sceny z przedstawień takich jak „Trans – Atlantyk”, czy „Iwona, księżniczka Burgunda”, a zabrzmią wielkie przeboje, takie jak „Nie przerywajcie zabawy”, „S.O.S.”, „Rodzina”, „Ja się boję sama spać”, „Tango Anawa”, „Świecie nasz”, czy tytułowa „Piosenka jest dobra na wszystko”. 


Spektakl reżyseruje Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego, ale także kompozytor, dla którego Scena Letnia nie ma żadnych tajemnic, współtworzył ją od początku. Brawurowe aranżacje muzyczne wszystkich utworów przygotuje Piotr Salaber, kompozytor, pianista i dyrygent, autor muzyki teatralnej i filmowej, który także poznał specyficzne warunki akustyczne Sceny Letniej w Orłowie. Scenografię i kostiumy zaprojektuje Sabina Czupryńska, która specyfikę pracy „na plaży” poznała przy realizacji „Jeszcze bardziej Zielonej Gęsi”. Rolą w Koncercie Małgorzata Talarczyk świętować będzie 45-lecie pracy artystycznej.