2015

Konferencja prasowa NORDY „W rytmie Kaszub”

W środę 30 września o godz. 12.00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie (ul. Sobieskiego 255) odbędzie się druga w tym roku konferencja prasowa członków Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA. 24 gminy, w tym Gdynia, przygotowały informacje o miejscowych atrakcjach, z których każdy zainteresowany - mieszkaniec czy turysta, może skorzystać w okresie od jesieni do wczesnej wiosny. 
 
Wśród „sezonowych" propozycji znajdują się m.in. wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne, biesiady, jarmarki świąteczne, warsztaty artystyczne i zajęcia sportowe dla dzieci, maratony fitness, regaty i biegi. Gminy zachęcać będą również do skorzystania z ofert przygotowanych przez placówki kulturalne - muzea, skanseny, domy kultury, filharmonie, teatry. Przez cały rok można czerpać z walorów przyrodniczych Północnych Kaszub, podczas spacerów, uprawiając nordic walking czy jeżdżąc na rowerze po specjalnie przygotowanych ścieżkach. W zimie zaś skorzystać z wyciągów narciarskich czy wypróbować snowkite. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
 
Metropolitalne Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA powstało 13 września 2011 roku, a dziś zrzesza 24 gminy. Współpraca samorządów północnego Pomorza jest oparta o dobrowolny udział w systematycznie organizowanych spotkaniach konsultacyjnych i służy zacieśnianiu metropolitalnych więzi wspólnot samorządowych.

Konferencja prasowa NORDY „W rytmie Kaszub"
Termin:
30 września 2015 r. (środa) - godzina 12.00
Miejsce: Filharmonia Kaszubska, ul. Sobieskiego 255, Wejherowo, sala konferencyjna

Kontakt dla mediów:
Renata Twarduś, z-ca Kierownika Wydział Kultury, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Wejherowo, tel.: 58 677 70 46.

 
Zapraszamy do skorzystania z miejskiego busa. Wyjazd w środę o godz. 11.00. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zgłoszenia pod adresem e-mail: d.patzer@gdynia.pl do godz. 13.00 we wtorek 29 września.