Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
2015

Przyszli oficerowie Marynarki Wojennej - zaproszenie na promocję w AMW

Po raz drugi w historii, czyli od roku 1996, kobiety okazały się najlepszymi absolwentami Akademii Marynarki Wojennej. W najbliższy piątek, 28 sierpnia, na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica" odbędzie się uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 11.00, a poprzedzi ją msza święta w Kościele Garnizonowym MW o godzinie 9.00, w intencji absolwentów i uczelni.
 
Wśród 37 przyszłych podporuczników marynarki znajdzie się w tym roku 8 kobiet. Trzy spośród nich otrzymały najwyższe lokaty. Prymusem została absolwentka Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego - bosman podchorąży Magdalena Kędziora. Uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski dokona dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Mirosław Różański.
 
Natomiast dzień wcześniej, 27 sierpnia o godzinie 12.00, absolwenci otrzymają dyplomy ukończenia AMW. Uroczystość ta będzie miała miejsce w akademickiej Auli im. Króla Zygmunta Augusta II.

Materiał praspowy - pobierz
 
Akredytacji dla dziennikarzy na uroczystości udziela rzecznik prasowy Akademii Marynarki Wojennej kmdr por. Wojciech Mundt: e-mail: rzecznik@amw.gdynia.pl, tel.: 694 476 492 lub 261 262 821.