2015

Zakończenie samotnego „Recykling rejsu" na trasie Szczecin-Gdynia

W imieniu organizatorów, zapraszamy w piątek 17 lipca na konferencję prasową podsumowującą projekt „Recykling Rejs", która odbędzie się na plaży Gdynia Śródmieście, tuż przy Marinie. Początek o godz. 11.00.
 
Swoją obecność należy potwierdzić do czwartku 16 lipca, do godz. 16.00 pod adresem e-mail: piotr@cycling-recycling.eu.
 
Podczas dwutygodniowego, samotnego rejsu kajakiem ze Szczecina do Gdyni, podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski, zachęca mieszkańców oraz turystów do ochrony morza przed zanieczyszczeniami. Codzienne relacje z wyprawy są publikowane na www.recykling-rejs.pl  i  www.facebook.com/RecyklingRejs.

Dominik Dobrowolski od 4 lat realizuje projekt „Recykling Rejs". Podczas samotnych wypraw kajakowych (w 2014r. Warszawa-Berlin pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego, w 2013r. - Tarnów-Szczecin, w 2012r. Oświęcim-Gdańsk, w 2011r. Wrocław-Szczecin) spotyka się codziennie z mieszkańcami, turystami, mediami, samorządami i organizacjami pozarządowymi, zachęcając do dbania o czystość rzek, morza, brzegów i plaż, promując recykling. Tym razem przepłynął kajakiem wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

W ciągu ostatnich 5 lat przejechał również rowerem na trasach Wrocław-Londyn, Wrocław-Kopenhaga, Wrocław-Bruksela i dookoła Bałtyku, w ramach projektu „Stop CO2 - Rusz się". Znany też jest z wielu innych projektów edukacyjnych, np. akcji: „Recykling daje owoce", „Eko-Walentynki", „Kultura to natura", „Kwiatek dla Ziemi" czy odbudowa dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku oraz tworzenie laboratorium kultury i centrum edukacji ekologicznej.Więcej informacji na stronach  www.cycling-recycling.eu  i www.recykling-rejs.pl/.
 
Kontakt dla mediów: Piotr Drozdowicz, asystent wypraw Recykling Rejs, tel.: 535 466 191.