2016

Inauguracja sezonu letniego Gdyni i Północnych Kaszub 2016. Konferencja prasowa NORDY

We wtorek 19 kwietnia o godz. 12.00 w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”’ w Luzinie (ul. ppłk. Ryszarda Lubowiedzkiego 2, 84-242 Dąbrówka) odbędzie się konferencja prasowa członków Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA inaugurująca sezon letni Gdyni i Północnych Kaszub. 24 gminy, w tym Gdynia, przygotowały informacje o miejscowych atrakcjach, z których każdy zainteresowany – mieszkaniec czy turysta, może skorzystać w okresie od maja do września.

Wśród wakacyjnych propozycji znajdują się m.in. wystawy, koncerty, festiwale muzyczne, przedstawienia teatralne, biesiady, festyny, warsztaty artystyczne i zajęcia sportowe dla dzieci, regaty, półmaratony i rajdy. Gminy zachęcać będą również do skorzystania z ofert przygotowanych przez placówki kulturalne – muzea, skanseny, domy kultury, filharmonie, teatry. Lato to również okazja do skorzystania z walorów przyrodniczych Północnych Kaszub. Amatorzy spacerów, nordic walking, wędkarstwa, sportów wodnych czy wycieczek rowerowych z pewnością odnajdą tu dla siebie wiele atrakcji.

Metropolitalne Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA powstało 13 września 2011 roku, a dziś zrzesza 24 gminy. Współpraca samorządów północnego Pomorza jest oparta o dobrowolny udział w systematycznie organizowanych spotkaniach konsultacyjnych i służy zacieśnianiu metropolitalnych więzi wspólnot samorządowych.
Inauguracji sezonu letniego Gdyni i Północnych Kaszub będzie towarzyszyć plener malarski Akademii Malarstwa i Rysunku „Pro Bono” w Luzinie oraz wystawa gdyńskiej fundacji „Nadaktywni”.

Kontakt:
Marlena Wilkowska, Urząd Gminy Luzino, tel. 58 678 20 68.