Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
2016

Nowe autobusy na linii S i Z – zaproszenie na prezentację

W czwartek, 29 grudnia, o godzinie 10:00 odbędzie się uroczystość wprowadzenia do eksploatacji 12 nowych autobusów, zakupionych przez konsorcjum firm Meteor z Jaworzna oraz Irex-1 i Irex-3 ze Świętochłowic.
 
Opisane konsorcjum wygrało przetargi na obsługę przez 10 lat części zadań na linii pospiesznej S - łączącej Pustki Cisowskie przez Śródmieście Gdyni z Sopotem oraz całej linii Z  - łączącej Żukowo z Gdynią. Linie obsługiwane będą przez nowe pojazdy, których zakup nie obciążył budżetu miasta Gdyni - sfinansował je operator, który wygrał przetarg. Dzięki temu komfort podróżowania na dwóch z najdłuższych linii będzie bardzo wysoki.

Dwa z dwunastu wprowadzanych autobusów - jeden standardowy i jeden przegubowy - podstawione zostaną w czwartek na godzinę 10:00 pod Urząd Miasta Gdyni, skąd pojadą na Bulwar Nadmorski, gdzie nastąpi ich prezentacja.

W programie uroczystości:
- wystąpienie wiceprezydenta Gdyni Michała Gucia;
- wystąpienie Profesora Olgierda Wyszomirskiego - Dyrektora ZKM w Gdyni - skondensowana informacja o liniach, które obsługiwać będzie nowy operator;
- wystąpienie Marzeny Biały - Dyrektora Gdyńskiego Oddziału firm Meteor-Irex;
- wystąpienie Rafała Zajasa - Dyrektora Sprzedaży Regionu Południowo-Wschodniego Solaris Bus & Coach S.A.

Każdy z obecnych będzie potem do dyspozycji dziennikarzy.