2016

Wystawa „25 lat niepodległości Ukrainy – Ukraina, jakiej nie znamy!” w Galerii Ratusz

W środę 24 sierpnia mija 25. rocznica uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy. Z tej okazji w Galerii Ratusz w Urzędzie Miasta Gdyni przygotowano wystawę fotograficzną ukazującą drogę i dorobek Ukrainy ostatnich 25 lat. Ekspozycję będzie można oglądać do 16 września.

Wystawa prezentuje nie tylko zmiany jakie w ostatnich 25 latach zaszły u naszego wschodniego sąsiada ale także pokazuje współpracę polsko-ukraińską oraz wybrane projekty realizowane w ramach działań podejmowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Jest ona również owocem współdziałania przedstawicieli różnych polskich środowisk, społeczności Ukraińców z Polski oraz ukraińskich partnerów.

Znaczna część zdjęć tworzących wystawę została podarowana przez najlepszych ukraińskich fotografików, którzy utrwalili na nich różne oblicza tego, bardzo bliskiego Polakom, kraju.

Wystawa powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Wsparcie Demokracji” Fundacji Solidarności Międzynarodowej w ramach projektu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Ekspozycję można oglądać do 16 września na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Przykładowa plansza - pobierz