2016

Zaproszenie na I Międzynarodową Konferencję „Mobilność w sieci. Relacje. Bezpieczeństwo. Rozwój”

Gdynia będzie gospodarzem pierwszej, całkowicie otwartej konferencji popularno-naukowej poświęconej tematowi wpływu urządzeń mobilnych na nasze życie. Uroczystość otwarcia, z udziałem wiceprezydenta Gdyni Bartosza Bartoszewicza, odbędzie się w czwartek, 1 grudnia o godz. 9.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Przez trzy dni specjaliści, na czele ze światowej klasy badaczem prof. Manfredem Spitzerem, oraz rodzice, nauczyciele i użytkownicy mediów cyfrowych rozmawiać będą o zagrożeniach płynących z nadużywania urządzeń mobilnych w codziennym życiu.
 
Pierwszy dzień konferencji dotyczyć będzie relacji międzyludzkich w świecie cyfrowym, czyli przede wszystkim budowania pozytywnych relacji z dziećmi, jako czynnika chroniącego je w zakresie e-uzależnień.

Piątek poświęcony będzie bezpieczeństwu korzystania z mediów cyfrowych i zagadnieniom cyberprzemocy i cyberprzestępczości.

Tematem przewodnim ostatniego dnia będzie rozwój mediów cyfrowych.

Bardzo ważnym punktem konferencji będzie prezentacja wyników badań „Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych. Szczegółowa charakterystyka fonoholizmu w Polsce” wraz z wynikami eksperymentu społecznego „Poz@ Siecią”. To największe tego typu badanie przeprowadzone w naszym kraju, którego rezultaty poznamy w sobotę o godz. 10.00.

Warto wspomnieć, że badania objęły 22 086 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w wieku 12-18 lat, a także 3 472 nauczycieli z całej Polski.

Prezentacja połączona będzie z dyskusją, w której weźmie udział prof. Manfred Spitzer - autor takich bestsellerów, jak „Cyfrowa Demencja" (2015) czy „Cyberchoroby". Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie (2016).

Szczegółowy program I Międzynarodowej Konferencji Mobilność w Sieci. Relacje. Bezpieczeństwo. Rozwój  do pobrania na stronie internetowej: http://www.gdynia.pl/g2/2016_11/114316_fileot.pdf

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Gdynia, Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg", we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Pomorskim Kuratorem Oświaty.

Czwartek  –  sobota  1- 3 grudnia
Wstęp wolny po uprzedniej  rejestracji na stronie: www.mobilityinnet.com

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
al. Zwycięstwa 96/98