2019

Abrahama pierwsza w Gdyni - Zaproszenie na otwarcie woonerfu

 Po Holandii i Łodzi czas na Gdynię! Jutro (18 czerwca) w samo południe otwieramy pierwszą w mieście strefę woonerf - na fragmencie ul. Abrahama piesi i rowerzyści od dziś mają bezwzględne pierwszeństwo przed samochodami, a auta muszą dostosować się do ograniczeń prędkości.
 
Dzięki znakomitemu pomysłowi Stowarzyszenia Starowiejska, następnie mieszkańców, którzy zagłosowali na projekt w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim i determinacji miasta, by stał się on realny do wykonania oraz uruchomieniu przez Prezydenta Gdyni dodatkowych środków finansowych, mamy u nas woonerf - nie tylko ciekawą przestrzeń spotkań w środku miasta, ale też przykład świetnego współdziałania wielu środowisk.
Uroczystego otwarcia (od strony 10 Lutego) dokonają Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, oraz Marek Łucyk i Michał Guć, wiceprezydenci miasta. Towarzyszyć im będą szczudlarze z balonami, gdyńskie kwiaciarki, uliczni muzycy oraz... pracownicy Laboratorium Innowacji Społecznych, którzy namawiać będą do kolejnego głosowania w Budżecie Obywatelskim (mogę zdradzić, że prezydenci dadzą się namówić - na miejscu będzie stanowisko do głosowania). Nie zabraknie muzyki na żywo, pojawi się też mobilna biblioteka z bookcrossingiem, Gdynia Rodzinna z zabawami dla dzieci oraz przede wszystkim atrakcje przygotowane przez przedsiębiorców z ul. Abrahama.

Serdecznie zapraszamy!