2019

Zaproszenie na konferencję. Uwaga! Zmiana miejsca i godziny! Zapewniamy transport!

Zapraszamy na konferencję prasową, która rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 2 września o godz. 9.00 w bibliotece nowo otwartego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Wiczlińskiej 50 A.

Tuż po konferencji o godz. 10 w auli ZS nr 8 odbędzie się  uroczyste rozpoczęcie gdyńskiego roku szkolnego z udziałem Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni, Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta ds. jakości, Oktawii Gorzeńskiej, dyrektor szkoły oraz Jakuba Ubycha, radnego miasta.

Uwaga! Dla zainteresowanych dziennikarzy od 8.20 do 8.30 przed Urzędem Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) czekać będzie bus, którym dojedziemy na konferencję prasową i uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Zapewniamy też powrót do centrum.

W trackie konferencji prasowej zaprezentowane zostaną następujące tematy:

­- Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia opowie o tym co nowego czeka w tym roku szkolnym gdyńskich uczniów i nauczycieli. Będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. podwyżek dla kadry pedagogicznej, stanu remontów w gdyńskich placówkach oświatowych i sytuacji związanej z podwójnym rocznikiem w szkołach średnich.

-  Wyprawki dla małych czytelników i przystąpienie programie „Mała Książka - Wielki Człowiek” zapowiedzą Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia i Magdalena Kruszyńska, zastępca dyrektora ds. merytorycznych. Dowiemy się też, ilu mamy w Gdyni małych czytelników i gdzie będą czekały wyprawki.

- Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia i Zuzanna Gajewska, kierownik Działu Marketingu i Promocji Literatury przedstawią program Narodowego Czytania organizowanego w Gdyni i zaproszą na spotkanie autorskie z …Henrykiem Sienkiewiczem.

- Beata Grzegorska, kierownik Referatu Współpracy Gospodarczej i Przedsięwzięć w Gdyńskim Centrum Wspierania przedsiębiorczości namawiać będzie mamy do wzięcia udziału w programie Gdyński Biznes Mam.

- Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu zdradzi szczegóły programu Mistrzostw Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton.

- O Festiwalu Slot Pomorze opowiedzą Kasia Michałowska i Anita Podgórska, reprezentujące Fundację Inicjatyw Twórczych „Fordewind”.

- Na Festiwal Dzieci zaprosi Jakub Malinowski, organizator wydarzenia.

Zapraszamy!