2019

ZAPROSZENIE NA PONIEDZIAŁKOWĄ KONFERENCJĘ PRASOWĄ W GDYNIA INFOBOX I NIE TYLKO

Zapraszamy na konferencję prasową, która rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 2 grudnia nietypowo, bo nie tylko o godz. 9.30, ale także w Przystani przy ul. Opata Hackiego 33. Do Gdynia InfoBox  (ul. Świętojańska 30) przeniesiemy się ok. 10.30. 

W pierwszej części konferencji odbędzie się briefing prasowy z udziałem Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni, Michała Gucia, wiceprezydenta Gdyni ds. innowacji i Natalii Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia. Spotkanie dotyczyć będzie zakończenia rewitalizacji obszaru Zamenhofa-Opata Hackiego w Chyloni. Zaprosimy Państwa także na krótki spacer po zrewitalizowanej części dzielnicy.
 
Zainteresowanym zapewniamy dojazd na miejsce briefingu i z powrotem do centrum Gdyni. Nasz bus czekać będzie na Państwa o godz. 9.00 przy Urzędzie Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) – o godz. 9.05 ruszamy do Chyloni. Po briefingu wracamy tym samym busem pod Gdynia InfoBox, gdzie odbędzie się kolejna część konferencji.
 
Mikołajkowo-sylwestrową część konferencji w Gdynia InfoBox rozpoczynamy o godz. 10.30. Sam Święty nas nie odwiedzi, ale zostawi garść informacji o gdyńskiej części swojej trasy oraz... worek prezentów.
 
- O tym, co Mikołaj zaplanował na wizytę w Gdyni, a Gdynia na wizytę Mikołaja, opowie Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. Będzie mowa m.in. o fabryce pierników na  Placu Grunwaldzkim, wielkiej multimedialnej choince i świątecznym jarmarku, choince na Darze Młodzieży, nowych ekologicznych autobusach, które Mikołaj przyśle gdynianom prosto z fabryki (choć chyba nie tej w Laponii), mikołajowym konwoju zmierzającym do Hospicjum św. Wawrzyńca, Mikołajkach w Experymencie i zabawie na Chyloni. W roli elfów wspomagających panią prezydent w przekazaniu szczegółów poszczególnych wydarzeń wystąpią: Witold Okun  z Agencji Rozwoju Gdyni, Agnieszka Czarnecka z Uniwersytetu Morskiego, Jakub Łasek z Centrum Nauki Experyment i Marzena Weisbrodt, która opowie o konwoju w mikołajowych czapkach.
 
- Z kolei o tym, jak Gdynia rozbłyśnie na święta, mówić będą Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni i Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
 
- Zdradzimy też Państwu, kto wystąpi na gdyńskiej scenie w sylwestrową noc. Na imprezę zapraszać będzie Wiktoria Wysocka z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.
 
- Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni opowie o gdyńskim programie profilaktyki wad postawy u dzieci.
 
-  O zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związanych z budową trasy S6 poinformuje Hubert Kołodziejski, dyrektor Zarządu komunikacji Miejskiej.
 
- Pierwszą edycję Nagrody im. Piotra Pawłowskiego zapowie Beata Wachowiak-Zwara, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. osób z niepełnosprawnością.
 
- O czym będzie nowa Książeczka-Gdynieczka, powie Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej, która zaprosi też do niedostępnego na co dzień miejsca związanego z historią pewnej gdyńskiej miłości.

- Maciej Jabłoński z Konsulatu Kultury w ramach akcji #jestemnaczas przekonywać będzie, że kultura nie lubi niekulturalnego spóźniania się. Ogłosi też konkurs na kartkę promującą akcję.
 
Do zobaczenia!