Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
2019

Zaproszenie - XVII LO w Gdyni pierwszą flagową szkołą Microsoft w Europie Centralnej

W Gdyni powstaje właśnie jedna z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych na świecie. Miasto podpisało umowę z Microsoft, na mocy której obie strony wyznaczyły wspólne cele w obszarze cyfrowej transformacji edukacji.

Już na etapie budowy i zagospodarowania placówki, strony będą współpracować na rzecz tworzenia szkoły zaawansowanej technologicznie i otwartej na wiedzę z całego świata. XVII Liceum Ogólnokształcące będzie pierwszą taką szkołą w centralnej części Europy oraz jedną z 18 placówek zrzeszonych w ramach programu Microsoft Flagship School na świecie.

Zapraszamy na konferencję prasową z udziałem Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni, Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni ds. jakości życia oraz Cecylii Szymańskiej, dyrektor ds. edukacji Microsoft Polska, która odbędzie się 22 stycznia o godz. 12.00 na placu budowy kompleksu szkolnego w pobliżu ulic Wiczlińskiej i Filipkowskiego.

Podczas konferencji zapoznamy się także z postępami prac inwestycji rozpoczętej w czerwcu ubiegłego roku, w ramach której powstaje szkoła dla blisko 700 uczniów wraz z salą sportową i przedszkole z ośmioma oddziałami dla 200 dzieci. Całość uzupełni infrastruktura sportowa, między innymi boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnej.

Na tych z Państwa, którzy zechcą skorzystać z naszego transportu, pod Urzędem Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) o godz. 11.30 czekał będzie bus. Po konferencji odwieziemy Państwa z powrotem do centrum miasta.

Do zobaczenia!