Najpierw na wielkim gdyńskim balu karnawałowym dla dzieci, potem na deskach Teatru Miejskiego. Najbliższa sobota, 2 lutego 2013 r., dla Królowej Śniegu będzie pracowita. Pod hasłem „W krainie Królowej Śniegu" w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia" odbędzie się karnawałowy bal przebierańców. Podczas imprezy bawić się będzie 800 dzieci, oczywiście pod opieką rodziców. O zainteresowaniu balem świadczy fakt, że bezpłatne bilety rozeszły się w ekspresowym tempie. Dla najmłodszych przygotowano takie atrakcje, jak m.in.: malowanie buziek, modelowanie zwierzątek z balonów, olbrzymie bańki mydlane, dyskotekę, wielkie żywe maskotki oraz konkursy z nagrodami. Będzie można malować wielkie zamki z tektury oraz bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. Nie zabraknie zajęć plastycznych oraz czytania bajek. Podczas balu pojawią się bohaterowie przedstawienia „Królowa Śniegu", którego premiera odbędzie się tego samego dnia w Teatrze Miejskim w Gdyni. Wykonają kilka piosenek ze spektaklu i zaproszą dzieci do tańca oraz wspólnej zabawy. Spektakl w reżyserii i adaptacji Krzysztofa Babickiego to pierwsza od dłuższego czasu propozycja Teatru Miejskiego w Gdyni dla młodych widzów. Ale za to jaka! Na dużej scenie, z piękną, przenoszącą w baśniowy świat scenografią i kostiumami autorstwa Sławomira Smolorza. Dla Królowej Śniegu stworzono niezwykłą suknię wraz z naszyjnikiem. Wykorzystano blisko dziesięć tysięcy różnych kamieni, błyskotek i cekinów. By powstały wszystkie kostiumy, zużyto ponad tysiąc metrów kolorowych materiałów i tiulów. Na potrzeby sztuki napisano piosenki, których autorem jest Janusz Grzywacz, były lider legendarnego zespołu „Laboratorium". Bilety na lutowe spektakle zostały wyprzedane. Warto zacząć polować na przedstawienia w kolejnych miesiącach. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.teatrgombrowicza.art.pl/. UWAGA! Próba medialna spektaklu „Królowa Śniegu" dla fotoreporterów, możliwość robienia zdjęć oraz rejestracji fragmentów przedstawienia dzisiaj, 30 stycznia 2013 r., godz. 19.00, podczas I próby generalnej w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26). zdjęcia bohaterów spektaklu w serwisie foto: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7031_82442.html Opublikowano: 30.01.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)