Komunikaty dla mediów

Wyzwania przyszłości. Konferencja ,,Follow The Rabbit”

Uczestnicy konferencji ,,Follow The Rabbit

Uczestnicy konferencji ,,Follow The Rabbit" (fot. Magdalena Starnawska)

Nieustanne zmiany technologiczne stają się wyzwaniem dla współczesnego rynku pracy. 18 kwietnia odbyła się konferencja ,,Follow The Rabbit”, a cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na cele charytatywne.




18 kwietnia, w Hotelu Nadmorskim w Gdyni, odbyła się 6 edycja konferencji ,,Follow The Rabbit”, podczas której uczestnicy mieli okazję wysłuchać ciekawych prelekcji dotyczących wpływu nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, na rynek pracy.
-Zapraszamy wszystkich przedstawicieli ze świata kadr, rozwoju i zarządzania. - powiedziała Agata Witczak, reprezentantka firmy LSEG, organizator konferencji. - Skupiamy się w tym roku na przyszłości w kontekście sztucznej inteligencji, jak ona wpływa na naszą pracę w branży. Bardzo zmienia się sposób uczenia, będziemy rozmawiać o nowych strategiach nauki, o tym również czym są wartości, dlaczego są tak kluczowe w budowaniu kultury organizacyjnej, by w tej rzeczywistości, która się teraz obecnie bardzo zmienia, zachować spokój i przeprowadzić zespoły przez te zmiany.

-Gdynia to miasto otwarte i pełne innowacji, w którym rozwój firm pozytywnie wpływa na koniunkturę całego miasta, a w konsekwencji podwyższa komfort życia mieszkańców - powiedziała Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki. - Gdynia od zawsze wspiera inicjatywy budujące biznesową społeczność, dlatego już po raz szósty, konferencja ,,Follow The Rabbit" odbywa się w naszym mieście. Jestem niezmiernie dumna, że to właśnie Gdynia staje się kuźnią polskiego biznesu. 

Dynamiczny rozwój technologii - szanse i zagrożenia


Postęp technologiczny jest nieuchronnym procesem. Pomimo wielu korzyści wynikających z nowych technologii, pojawiają się także zagrożenia, dlatego tak ważne jest, aby być tego świadomym, starać się przewidywać i w miarę możliwości zapobiegać jej negatywnym aspektom.
-Rewolucja rozgrywająca się wokół generatywnych, sztucznych inteligencji, zmienia nieprawdopodobnie świat biznesu w każdej praktycznie branży. - stwierdził Paweł Motyl, prelegent, autor książek: „Świat Schrödingera” oraz „Labirynt”. - Nawet w tych branżach, w których wydawało się jeszcze wczoraj, że są konserwatywne, tradycyjne i nie podlegają tym wszystkim dziwnym rewolucjom. A jednak okazuje się, że w świecie ewolucji technologicznej, najważniejszy jest człowiek.

Charytatywny wymiar konferencji


Uczestnicy konferencji nie muszą kupować specjalnych wejściówek, organizator prosi o zakup tzw. ,,cegiełki”, a cały dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W tym roku organizatorzy konferencji, firma LSEG, zdecydowali się wesprzeć dwie inicjatywy. Część środków zostanie przekazana na rzecz Szkoły Podstawowej nr. 26 w Gdyni.
-Kontynuujemy wsparcie dla Szkoły Podstawowej nr. 26 w Gdyni. - powiedziała Karolina Majowicz-Prager, reprezentantka firmy LSEG, organizator konferencji. - Będziemy zbierali pieniądze na inteligentny i bezstresowy dzwonek, który będzie pomagał dzieciakom naturalnie wyciszać się.

To jednak nie wszystko, pozostała część środków zostanie przekazana dla uczniów, którzy zakwalifikowali się do tegorocznego finału ,,Odysei Umysłu”, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.
-Postanowiliśmy wesprzeć także inicjatywę ,,Odyseja Umysłu", również powiązaną z edukacją. - powiedziała Karolina Majowicz-Prager, reprezentantka firmy LSEG, organizator konferencji.- Dzieciaki, licealiści z Trójmiasta wygrali ogólnopolskie finały, tym samym kwalifikując się do 45 finałów międzynarodowych, które odbędą się w tym roku w Stanach. Wiadomo, wyjazd jest kosztowny, natomiast z tym gronem ,,króliczych przyjaciół", których mamy tutaj, mamy nadzieję, że pomożemy właśnie tej młodzieży.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona