DLA MIESZKAŃCÓW

Bądź na bieżąco z liczbą zachorowań

Liczbę aktualnych zakażeń można śledzić na stronach rządowych oraz serwisie koronawirusunas.pl.

Liczbę aktualnych zakażeń można śledzić na stronach rządowych oraz serwisie koronawirusunas.pl.

05.11.2020 r.

W przypadku rosnącej liczby dziennych zachorowań na COVID-19 konieczne będzie wprowadzenie kwarantanny narodowej. O tych planach poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji online. Liczbę aktualnych zakażeń można śledzić na stronach rządowych oraz serwisie koronawirusunas.pl.

Wprowadzenie narodowej kwarantanny nastąpi w momencie, gdy przez 7 kolejnych dni w skali kraju średnia liczba zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców osiągnie pułap 70-75 osób zarażonych.

Informacje na temat liczby zachorowań można śledzić na stronach rządowych. Aktualna liczba zachorowań (z podziałem na województwa) dostępna na rządowej mapie zarażeń koronawirusem (SARS-CoV-2).

Zrzut ekranu Mapy zarażeń koronawirusem, dostępnej na stronie www.gov.pl. Mapa podzielona jest na województwa. Województwo pomorskie - liczba zachorowań: 26220, liczba zgonów: 363

Powstała również oddolna inicjatywa, która zbiera oficjalne dane oraz komunikaty Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego – koronawirusunas.pl.

W serwisie można sprawdzić dane dotyczące konkretnych województw, które są zbierane z Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne oraz Urzędów Wojewódzkich. Dodatkowo, informacje ze świata pobierane są z European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC). Niektóre dane, jak na przykład dokładna liczba mieszkańców Polski, mogą się od siebie różnić. Twórcy serwisu pobierają aktualne liczby ze strony worldometers.info.

Serwis koronawirusunas.pl można wspierać na stronie Patronite. Zbierane są tam pieniądze potrzebne na utrzymanie i funkcjonowanie strony.

Nowe obostrzenia


Przypomnijmy, że od soboty, 7 listopada, wprowadzone zostają dodatkowe obostrzenia spowodowane zagrożeniem epidemiologicznym. Ze szczegółami można zapoznać się w artykule na stronie Gdynia.pl.