Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
DLA MIESZKAŃCÓW

Depesza literacka – od natury do porad prawnych

Depesza literacka na środek tygodnia

Depesza literacka na środek tygodnia

10.04.2020 r.

Biblioteka Gdynia poleca spotkanie z naturą, spektakle teatralne, porady psychologiczne i prawne. A wszystko to bez wychodzenia z domu.
 
Tomasz Samojlik "Serce wilka"
Nowy komiks Tomasza Samojlika pt.: "Serce wilka" od WWF Polska.
Za dnia naukowiec, w nocy twórca książek i komiksów dla dzieci i młodzieży. Tomasz Samojlik, na co dzień pracuje w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, jednak swoją wielką wiedzą i pasją do przyrody dzieli się od lat z polskimi czytelnikami w swoich pięknie ilustrowanych publikacjach. Ostatnia z nich – „Serce Wilka” – to  najnowszy komiks o świecie drapieżników, jaki powstał w wyniku współpracy autora z WWF Polska.
Serce wilka
 
Teatr Gdynia Główna
Archiwalne przedstawienia od Teatru Gdynia Główna, który tak zaprasza przed monitory:
Nasze wydarzenie zbiera w jednym miejscu wszystkie spektakle Teatru Gdynia Główna dostępne do darmowego obejrzenia w internecie. Życzymy miłego oglądania i do zobaczenia w pierwszym rzędzie!
Teatr Gdynia Główna
 
Akademia JA
Cykl transmisji live dla nastolatków i ich rodziców o emocjach od Akademii JA.
Prowadzona przez Iwonę Żbikowską i Agnieszkę Zielonkę Akademia Ja zajmuje się psychologią, coachingiem i marketingiem.
Cykl o emocjach Akademii JA
 
Ovum
Biuro Porad Obywatelskich, czyli nieodpłatne poradnictwo prawne i obywatelskie od gdyńskiego Stowarzyszenie OVUM:
Mając na uwadze potrzebę zapewnienia w czasie epidemii dostępu do rzetelnego i poufnego poradnictwa, przystąpiliśmy do udzielania darmowych porad przez telefon, pocztę elektroniczną i komunikatory internetowe. W celu uzyskania wsparcia, prosimy o wypełnienie oświadczenia na stronie: ovum.org.pl/koronawirus i wysłanie go na nasz adres e-mail biuro@ovum.org.pl. W przypadku braku dostępu do internetu, oświadczenie można złożyć również ustnie przez telefon.
Porady prawne i obywatelskie

Empik
A na koniec coś od Empiku. 90 proc. lektur szkolnych oraz 13 tys. ebooków i audiooków za darmo w ofercie Empik Premium, która przez 60 dni jest bezpłatna.
Empik Premium