DLA MIESZKAŃCÓW

Gdynia pomaga szpitalom

Płyny do dezynfekcji od miasta dla szpitali. Na zdj.  Anna Kosowska, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Szpitalu Morskim w Gdyni // fot. Przemysław Kozłowski

Płyny do dezynfekcji od miasta dla szpitali. Na zdj. Anna Kosowska, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Szpitalu Morskim w Gdyni // fot. Przemysław Kozłowski

25.03.2020 r.

Szpitale potrzebują pomocy i Gdynia pomaga tak szybko, jak to tylko możliwe. Tym razem przekazała do kilku instytucji płyn dezynfekujący.

W środę, 25 marca do trzech szpitali trafiło po 300 litrów płynu dezynfekującego. Szpitale poprosiły o takie wsparcie i otrzymały je od miasta. Środek dezynfekujący trafił do dwóch szpitali pomorskich i do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Transport płynu dezynfekującego od miasta dla szpitali w Gdyni, fot. Przemysław Kozłowski

- Szpitale pomorskie bardzo, bardzo serdecznie dziękują panu prezydentowi i Gdyńskiemu Centrum Zdrowia za ten wspaniały dar - powiedziała Anna Kosowska, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Szpitalu Morskim w Gdyni. - Płyn dezynfekujący to kolejny podarunek, który spożytkujemy na ważne rzeczy. To w tej chwili niezbędny środek i dla personelu, i dla pacjentów. Dezynfekcja jest wszystkim potrzebna, dlatego tak dużo płynu schodzi każdego dnia - dodała Anna Kosowska.

Podarunki od miasta będą w placówkach używane do dezynfekcji rąk i powierzchni. Posłużą wszystkim, personelowi i pacjentom. Do tej pory w kwestii środków dezynfekujących szpitale głównie realizowały umowy przetargowe, ale firmy, które dostarczały towar też nie mają już swoich zapasów i szukają nowych dostawców. 

- To nieważne, czy jako miasto zarządzamy szpitalem, czy nie. Teraz po prostu niezbędna jest pomoc - poinformował prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. - Dlatego dwóm Szpitalom Pomorskim, a także Uniwersyteckiemu Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, przekazujemy po 300 litrów płynu dezynfekującego. Szpitale prosiły nas o takie wsparcie i udzielamy go najszybciej, jak to było możliwe.

Pomimo całej tej trudnej sytuacji, personel szpitali zwraca się z prośbą do mieszkańców:

Szanowny pacjencie, przychodź do nas, nie bój się. Jesteśmy tu dla Ciebie. A jeżeli masz gorączkę, to zadzwoń. Pomożemy ci przejść przez to wspólnie".  • Płyn dezynfekujący od miasta dla szpitali w Gdyni, fot. Przemysław Kozłowski
  • Płyn dezynfekujący od miasta dla szpitali w Gdyni, fot. Przemysław Kozłowski
  • Płyn dezynfekujący od miasta dla szpitali w Gdyni, fot. Przemysław Kozłowski
  • Płyn dezynfekujący od miasta dla szpitali w Gdyni, fot. Przemysław Kozłowski
  • Płyn dezynfekujący od miasta dla szpitali w Gdyni, fot. Przemysław Kozłowski