Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
DLA MIESZKAŃCÓW

Zmiany w funkcjonowaniu ZKM Gdynia

Zmiany w rozkładzie jazdy od 16 marca

Zmiany w rozkładzie jazdy od 16 marca

13.03.2020 r.

Komunikat Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni w sprawie działań profilaktycznych mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19.

W ramach działań profilaktycznych, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, wprowadza się ze skutkiem natychmiastowym – do odwołania – następujące zasady obowiązujące we wszystkich pojazdach gdyńskiej komunikacji miejskiej:

  • wyłączenie z użytku pierwszych drzwi w pojeździe i przestrzeni przy kabinie kierowcy 
  • obowiązek przewietrzania pojazdów komunikacji miejskiej na pętlach
  • zakaz włączania urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, które powodują wymuszony obieg powietrza wewnątrz przestrzeni pasażerskiej pojazdu

Wciąż aktualny pozostaje zakaz sprzedaży karnetów biletowych przez kierowców oraz wyłączenie stosowania tzw. ciepłego guzika, co oznacza, że wszystkie drzwi – poza pierwszymi (które w ogóle nie mają być otwierane) – muszą być otwierane zdalnie przez kierowców.

Bez zmian pozostaje funkcjonowanie przystanków na żądanie – pasażerowie, którzy nie chcą używać przycisków STOP mogą zgłaszać żądanie zatrzymania pojazdu ustnie. Nie ulega również zmianie obowiązek wykładania rampy przez kierowcę, w przypadku zgłoszenia takiej potrzeby przez pasażera.ZKM przypomina również, że przeprowadzana jest regularna dezynfekcja wszystkich autobusów i trolejbusów.


Przód autobusów ZKM zostanie wydzielony taśmami, fot. ZKM Gdynia
Przód autobusów ZKM zostanie wydzielony taśmami, fot. ZKM Gdynia


Zmiany w rozkładzie jazdy od 16 marca


W związku z odwołaniem zajęć w szkołach i uczelniach w dniach 16-27 marca, obowiązywać będą w dni powszednie rozkłady jazdy ważne w dni wolne od nauki szkolnej (w ferie). Nie funkcjonują linie 244 i 265. W soboty, niedziele i święta obowiązują stałe rozkłady jazdy.

Więcej informacji i rozkład jazdy na stronie internetowej www.zkmgdynia.pl.