Gdynia Buduje

Cztery oferty na rozbudowę ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego!

Zdjęcie lotnicze fragmentu Obłuża z ulicą Kwiatkowskiego

Cztery oferty na rozbudowę ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego! , fot. dzielnice#wGdyni

26.11.2020 r.

Cztery firmy chcą zrealizować jedną z kluczowych inwestycji na północy Gdyni. Wyłoniony wykonawca, na podstawie dostarczonej dokumentacji projektowej, kompleksowo rozbuduje ten newralgiczny odcinek drogowy.

Jedna z wiodących inwestycji dla północnych dzielnic Gdyni będzie polegała na rozbudowie ulicy Kwiatkowskiwego w Gdyni, na odcinku od ul. Adm. Unruga do ul. Płk. Dąbka wraz z budową drogi rowerowej w ulicy Kwiatkowskiego.
–To bardzo ważny dzień dla dzielnic północnych - wykonujemy pierwszy krok związany z realizacją strategicznych inwestycji dla tej części naszego miasta. Dzisiaj mówimy o rozbudowie ul. Kwiatkowskiego, która zdecydowanie wpłynie na jakość komunikacji mieszkańców. Jestem głęboko przekonany, że za kilka dni będziemy równie szczęśliwi widząc propozycje na realizację wiaduktu w ciągu ulicy Puckiej, co będzie się wiązało z budową bardzo obszernego układu drogowego – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni.
Miasto na realizację tej inwestycji zabezpieczyło środki w wysokości 33 851 037, 94 zł brutto, jej  wykonanie nie może być dłuższe niż 78 tygodni od daty podpisania umowy. W dzisiejszym postępowaniu przetargowym złożone zostały oferty:

  1. MTM S.A – cena 21 382 460,35 zł brutto;
  2. Strabag Sp. z o.o. – cena 22 918 389, 60 zł brutto;
  3. Eurovia Polska S.A. – cena 23 733 980, 15 zł brutto;
  4. Roverpol sp. z o.o. i Rover Infraestructuras S.A– cena 29 950 500 zł brutto.
- Rozbudowa ul. Kwiatkowskiego - na odcinku od ul. płk. Dąbka do ul. Unruga - to inwestycja drogowa, która znacząco wpłynie na komfort i czas dojazdu do domów tysięcy mieszkańców Gdyni i gmin ościennych. W życie wejdzie szereg rozwiązań, które zostały uwzględnione już na etapie projektowym. Inwestycje zrealizujemy kompleksowo, wraz z całościową przebudową infrastruktury drogowej, podziemnej, budową drogi rowerowej i buspas dla transportu zbiorowego - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Złożone oferty są satysfakcjonujące, sprawna analiza ofert i wybór wykonawcy pozwoli zrealizować inwestycję, która sprosta dynamicznemu rozwojowi aglomeracji miejskiej w tym kierunku – podkreśla wiceprezydent.
W ramach inwestycji nastąpi przebudowa układu drogowego polegającego na poszerzeniu ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego - do skrzyżowania z ulicą płk. Dąbka - do czterech pasów. Amatorzy jednośladów zyskają kolejny fragment drogi rowerowej, realizowanej w ramach międzynarodowej trasy EuroVelo, który zostanie połączona z niedawno oddanym odcinkiem od ul. Andersa do ul.Kwiatkowskiego. Trasa dla rowerów będzie miała szerokości 2,5 metra i zlokalizowana zostanie po jednej stronie ul. Kwiatkowskiego. Mieszkańcy korzystający z transportu zbiorowego pojadą nowym buspasem, zmodernizowana zostanie także infrastruktura przystankowa, sygnalizacja świetlna oraz chodniki dla pieszych. W ramach prac zaplanowano również przebudowanie skrzyżowania z ulicą Podgórską. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, a całość dopełni nowoczesne oświetlenie w technologii LED, nasadzenia zieleni i mała architektura. 

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego programu operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014–2020.