Gdynia Buduje

Plac postojowy przy ul. Godebskiego z nową nawierzchnią

plac postojowy przy ul Godebskiego  w trakcie remontu i po zakończeniu prac, nowa nawierzchnia z kostki

Plac postojowy przy ul. Godebskiego w trakcie remontu i po zakończeniu prac // fot. ZDiZ

30.06.2022 r.

Zakończyły się prace polegające na utwardzeniu placu postojowego przy ul. Godebskiego 5-7 na Oksywiu. Inwestycja została zrealizowana ze środków Rady Dzielnicy Oksywie w ramach zadań inwestycyjno-remontowych, otrzymanych od gminy w tej kadencji.

- Plac postojowy został już oddany do użytku. W ramach inwestycji wykonawca prac wymienił istniejącą nawierzchnię parkingu na równą nawierzchnię z kostki betonowej zapewniającą odprowadzenie wody. Dzięki temu mieszkańcy mogą parkować swoje samochody w znacznie lepszych warunkach – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Koszt remontu to około 260 tys. złotych. Inwestycja została realizowana ze środków Rady Dzielnicy Oksywie w ramach zadań inwestycyjno-remontowych Rady Dzielnicy Oksywie na lata 2019-2023.

– Remont nawierzchni parkingu na ul. Godebskiego został wskazany przez mieszkańców jako inwestycja najważniejsza do realizacji. Dzięki wykonanym pracom zniknie problem wywożenia przez koła samochodów piasku i innego materiału na wyremontowaną ul. Godebskiego, co było w tej okolicy dużym problemem – mówi Mateusz Kolera, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Oksywie.

W ostatnim czasie ze środków Rady Dzielnicy Oksywie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zrealizował również wymianę nawierzchni na ul. Granatowej. Nowa i równa nawierzchnia z kostki betonowej pojawiła się na najbardziej zniszczonej części ulicy. Zakończył się również remont części chodnika na ul. Błękitnej realizowany ze środków własnych Rady Dzielnicy.

Trwają też prace nad wymianą nawierzchni na ul. Nagietkowej. Ta inwestycja finansowana jest ze środków Rady Dzielnicy Dąbrowa.