Gdynia Buduje

Rozbudowa ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego – zakończona!

Rozbudowa ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego – zakończona!, panorama na ul. E.Kwiatkowskiego//fot.T.Kamiński

Rozbudowa ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego – zakończona!, panorama na ul. E.Kwiatkowskiego//fot.T.Kamiński

23.06.2022 r.

Kompleksowa rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego dobiegła końca. W piątek, 24 czerwca etapami będą przywracane kolejne strefy stałej organizacji ruchu na tej ulicy. Po remoncie będzie ona miała dwa buspasy, a także trzy pasy ruchu, obustronne chodniki i drogę rowerową.


    docelowa organizacja ruchu na ul. Kwiatkowskiego


– Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego jest kluczowym elementem rozwoju dróg związanych z poprawą dostępności do północnych dzielnic Gdyni. To była złożona inwestycja drogowa, obejmująca zarówno szeroką przebudowę infrastruktury w tym prace naziemne, jak i podziemne – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni. – Mieszkańcy odczują nową jakość, a komfort podróży w tej części miasta zdecydowanie się poprawi – podkreśla prezydent. 

- Finalnie udało się nam wypracować kształt organizacji ruchu, który mamy nadzieję zadowoli wszystkich użytkowników ruchu drogowego oraz ułatwi codzienne przemieszczanie się do i z północnych dzielnic miasta, a także gmin ościennych - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

ulica Kwiatkowskiego po remoncie //fot.T.Kamińskiskrzyżowanie z ul. Podgórską//fot.T.Kamiński

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowywane zostało także skrzyżowanie z ul. Podgórską. Mieszkańcy Obłuża zyskali nowe chodniki, zmodernizowaną infrastrukturę przystankową oraz sygnalizację świetlną. Powstała także nowa kanalizacja deszczowa, a całość dopełniło nowoczesne oświetlenie w technologii LED, nasadzenia zieleni i mała architektura. Amatorzy jednośladów będą mieli do dyspozycji kolejny fragment drogi rowerowej, realizowany w ramach międzynarodowej trasy R-10, który powstał po jednej stronie i został połączony z odcinkiem trasy biegnącym od ul. Andersa do ul. E. Kwiatkowskiego.

droga dla rowerów przy ul. E.Kwiatkowskiego//fot.T.Kamińskiprzejście dla pieszych // fot. T.Kamiński nowa zatoczka autobusowa przy ul. E.Kwiatkowskiego//fot.T.Kamiński

Prace zrealizowała firma Strabag sp. z o.o., a koszt inwestycji opiewa na kwotę prawie dwudziestu trzech milionów złotych.

Droga rowerowa powstająca w ramach ww. inwestycji jest realizowana z projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014–2020.

       
 
           ścieżka do dofinansowania
  • Rozbudowana ulica Eugeniusza Kwiatkowskiego // fot. T.Kamiński
  • Rozbudowana ulica Eugeniusza Kwiatkowskiego // fot. T.Kamiński
  • Mała architektura przy ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego // fot. T.Kamiński
  • Rozbudowana ulica Eugeniusz Kwiatkowskiego i droga dla rowerów// fot. T.Kamiński