Gdynia Buduje

Wiecha na 3T Office Park

26 sierpnia odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na 3T Office Park. // fot. Karol Stańczak

26 sierpnia odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na 3T Office Park. // fot. Karol Stańczak

27.08.2020 r.

Wyżej już nie będzie – wiecha została wywieszona na 3T Office Park, największym kompleksie biurowym, który powstaje w Gdyni. Budynek będzie gotowy w połowie 2021 roku.

3T Office Park powstaje przy ul. Kazimierza Górskiego, tuż obok biurowców przy ul. Łużyckiej oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Będzie to największy kompleks biurowy w Gdyni – jego powierzchnia wyniesie 54,9 tys. m2, z czego powierzchnia najmu 38,5 tys. m2. W środę, 26 sierpnia, o godzinie 17:00 odbyła się uroczystość wywieszenia wiechy, w której uczestniczyła wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała.

- Inwestycja ta jest bardzo ważna dla biznesowego rozwoju Gdyni. Chcemy zachęcać firmy i inwestorów do tworzenia nowoczesnych miejsc pracy. Zależy nam również na ekologii i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, a taki właśnie jest 3T Office Park – mówi wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała. - Kompleks jest również dobrze zlokalizowany projekt. Znajduje się blisko ulicy Łużyckiej, czyli naszego centrum biznesowego. Jest również w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków autobusowych i trolejbusowych oraz stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – Gdynia Stadion. Te czynniki z pewnością wpływają na jego atrakcyjność, o której już przekonali się pierwsi chętni najemcy. Cieszymy się, że firmy chcą się u nas rozwijać.

Wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała przemawia podczas uroczystości zawieszenia wiechy. // fot. Karol Stańczak


Podczas uroczystości swoje przemówienia wygłosili Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca i prezes zarządu 3T Office Park Sp. z O.O., Dariusz Wietrzyński, członek zarządu PORR S.A., generalnego wykonawcy inwestycji oraz dyrektor PORR S.A. – Krzysztof Rytlewski.

Budynek bez barier

W ramach inwestycji powstanie obiekt składający się z trzech wież (10, 13 i 10 kondygnacji) połączonych ze sobą naziemnymi łącznikami. Budynki wyposażone będą w 2-poziomowy parking podziemny, który pomieści 420 samochodów i 250 rowerów. Całkowita powierzchnia użytkowa 3T Office Park wyniesie 54,9 tys. m2, z czego powierzchnia najmu 38,5 tys. m2. Co ważne, powstający obiekt uzyskał certyfikaty BREEEAM Interim – dla budowli spełniających wysokie wymogi ekologiczne – oraz „Budynek bez barier" Fundacji Integracja, co oznacza jego pełne przystosowania do pracy i poruszania się osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsi najemcy

3T Office Park to nie tylko nowoczesne wzornictwo i budowa, ale także atrakcyjna lokalizacja. Kompleks powstaje vis a vis Narodowego Stadionu Rugby, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków autobusowych i trolejbusowych oraz stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – Gdynia Stadion. I choć do zakończenia budowy biurowców zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz pojawili się pierwsi najemcy. Niemal 2,5 tys. m2 na dwóch piętrach w biurowcu zajmie Wartsila Polska Sp. z o.o., oddział fińskiej korporacji działającej w branżach: morskiej i energetycznej. Ponad 1,5 tys. m2 zajmie w nim centrum medyczne Medicover Polska, a łączną powierzchnię ok. 200 m2 zajmie przedszkole Mały Einstein.

Budowa 3T Office Park rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR S.A. Zakończenie prac i oddanie biurowca do użytku planowane jest na drugi kwartał 2021 roku.
  • Uroczystość zawieszenia wiechy na 3T Office Park. // fot. Karol Stańczak
  • Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca i prezes zarządu 3T Office Park podczas uroczystości zawieszenia wiechy. // fot. Karol Stańczak
  • 26 sierpnia odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na 3T Office Park. // fot. Karol Stańczak
  • Uroczystość zawieszenia wiechy na 3T Office Park. // fot. Karol Stańczak
  • Wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała składa podpis na pamiątkowym banerze. // fot. Karol Stańczak
  • Prezes, Dyrektorzy i Kierownicy budowy składają podpisy na banerze. // fot. Karol Stańczak
  • Uroczystość zawieszenia wiechy na 3T Office Park. // fot. Karol Stańczak