Aktualności - новини

Bezpłatne bilety Stena Line dla Ukraińców

Statek Stena Nordica wrócił na linię Gdynia-Karlskrona // mat. prasowe SL

Bezpłatne bilety Stena Line dla osób z Ukrainy. Na zdj. Stena Nordica // mat. prasowe SL

Przewoźnik promowy Stena Line jest zaniepokojony skutkami konfliktu na Ukrainie i chce pomóc jej mieszkańcom szukającym schronienia w innych krajach. Od dzisiaj, 28 lutego oferuje Ukraińcom oraz zarejestrowanym organizacjom charytatywnym i humanitarnym – bezpłatny transport swoimi promami.


Od poniedziałku, 28 lutego pasażerowie z Ukrainy mogą rezerwować darmowe bilety na wszystkie linie Stena Line, ale przede wszystkim na tę z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony. Osoby te otrzymują rezerwacje na pierwszy dostępny rejs – w takim zakresie, na jaki pozwala bezpieczeństwo i pojemność jednostek.

Obywatele Ukrainy, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego transportu muszą posiadać ważny paszport i okazać go w porcie.

Stena Line oferuje również bezpłatny transport zarejestrowanym organizacjom charytatywnym i humanitarnym, których celem jest wspieranie ludzi na Ukrainie.

– Udzielimy pomocy w takim zakresie, na ile tylko pozwolą względy bezpieczeństwa i nasze możliwości przewozowe – informuje na swoim facebookowym profilu przewoźnik Stena Line.


Jak dokonać rezerwacji?

Obywatele z Ukrainy mogą rezerwować bezpłatne bilety pod numerem telefonu: + 48 58 660 92 00 lub osobiście w kasach na terminalu przy ul. Kwiatkowskiego 60 w Gdyni . Mogą również kontaktować się z firmą za pośrednictwem Facebooka.

Całkowity koszt przejazdu promem oraz opłat rezerwacyjnych ponosi Stena Line

  • ikonaOpublikowano: 01.03.2022 14:32
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.03.2022 08:51
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona