Gdynia innowacyjna

„Chcemy, żeby Gdynia była miastem szczęśliwych ludzi”

Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, Bartosz Bartoszewicz, fot. gdynia.pl
„Miasto powinno pomóc w rozwiązaniu problemu, integrować i dawać szansę na nawiązanie dobrych relacji” - tak w skrócie ideę Smart City i wysokiej jakości życia charakteryzuje Bartosz Bartoszewicz. Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia udzielił wywiadu dla europejskiego portalu TheMayor.eu, w którym opisuje najważniejsze założenia gdyńskiej strategii.

O wysokiej jakości życia, wdrażaniu rozwiązań z zakresu Smart City, otwartych danych i gdyńskiej polityce społecznej – to część z wątków, które wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz poruszył w rozmowie z dziennikarzem portalu TheMayor.eu. Na łamach portalu opublikowano wywiad z gdyńskim wiceprezydentem ds. jakości życia.

- Chcemy rozwijać Gdynię jako miasto empatyczne, które potrafi czytać potrzeby swoim mieszkańców i dostosowywać się do nich poprzez uczciwy, dobrej jakości dialog. Jako wiceprezydent jestem bezpośrednio odpowiedzialny za edukację, system opieki zdrowotnej i inicjatywę Smart City, czyli wdrażanie nowych technologii i zrównoważony rozwój miasta, jednak podstawowym elementem strategii jest otwarte miasto. Dlatego dzielimy się danymi i zachęcamy obywateli do udziału w procesach decyzyjnych – mówił w wywiadzie dla portalu TheMayor.eu wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, Bartosz Bartoszewicz.

TheMayor.eu to portal prowadzony przez EuroAdvance Association - bułgarską organizację, która prowadzi też podobny portal dedykowany bułgarskim miastom. Stowarzyszenie zostało założone w 2013 roku, a w 2017 roku zainaugurowano działalność portalu.

Założeniem prowadzenia strony jest lepsza komunikacja pomiędzy miastami w Unii Europejskiej, informowanie o dobrych praktykach na poziomie regionalnym i lokalnym, promowanie europejskich polityk dotyczących rozwoju lokalnego implementowanych poprzez partnerstwa publiczno-prywatne. Jest też kanałem bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami na temat osiągnięć i prowadzonych europejskich projektów.

Cały wywiad w języku angielskim można przeczytać tutaj.