Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Gdynia Innowacyjna

Komory hiperbaryczne z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia nagrodzone Sztormem!

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

27.04.2021 r.

Start-up z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, dostarczający wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w obsłudze, łagodne komory hiperbaryczne, został nagrodzony statuetką Pomorskiego Sztormu w kategorii „Młoda Firma Roku”.


Omnioxy pokonało sześć firm nominowanych w tej samej kategorii.

W czym tkwi ich siła?


Po  zaledwie roku działalności na rynku start-up zadomowił się w branży, wyemitował akcje i pozyskał w ten sposób 2,6 mln zł na dalszy rozwój. Łagodne komory hiperbaryczne wspomagają szeroko pojętą regenerację organizmu, która świetnie sprawdza się zarówno u sportowców, jak i np. seniorów. Firma udoskonaliła je o mechanizm periodycznego podawania tlenu, zwiększyła liczbę okien oraz zastosowała specjalnie zaprojektowany materac. Dzięki sesji w komorze do całego ciała dostaje się więcej tlenu, a to właśnie on regeneruje narządy i tkanki. Obecnie w kilku ośrodkach na całym świecie podobne urządzenia są elementem badań klinicznych, gdzie wykorzystuje się je jako element leczenia pacjentów chorych na COVID-19. To tylko dowód na to, jak wiele jeszcze zastosowań może mieć to urządzenie.

Nie mówią ostatniego słowa


Trzon start-upu stanowi dwójka braci, którzy wcześniej przez 11 lat prowadzili z sukcesem firmę inżynieryjną. Omnioxy zakładali więc już jako doświadczeni managerowie. Spółka od początku sama się finansowała i stawiała sobie ambitne cele. Prężny rozwój przyniósł spory zysk i przychody na poziomie 3.4 mln złotych w ciągu pierwszego roku działalności. Co oznacza dla nich zdobycie statuetki i jakie mają plany na najbliższą przyszłość?

– Jesteśmy zaskoczeni, oczywiście pozytywnie. To niesamowite, że jeszcze całkiem niedawno Omnioxy było tylko pomysłem w naszych głowach, a teraz odważnie stawiamy kolejne kroki naprzód. Przed nami start produkcji nowych urządzeń w Polsce, uzyskanie certyfikacji, współpraca z dystrybutorami w całej Europie i plany wejścia na New Connect. Na pewno nie będziemy się nudzić – podsumowuje Adam Cegielski, CEO Omnioxy.

Warto dodać, że to nie jedyny sukces gdyńskich parkowiczów. O miano firmy roku walczyły aż dwa start-upy z PPNT Gdynia: Vika Life i Portman Lights.

– Tak liczna reprezentacja firm z PPNT Gdynia w konkursie „Pomorskie Sztormy” świadczy nie tylko o tym, że innowacje na Pomorzu mają się dobrze, ale również o tym, że system wsparcia innowacyjnych pomysłów, jaki oferujemy, jest atrakcyjny dla przedsiębiorców i chętnie wybierają Park jako miejsce rozwoju swoich projektów – podsumowuje konkursowe zmagania Ewa Janczukowicz–Cichosz, wicedyrektor PPNT Gdynia i jeden z ekspertów kapituły.

Więcej o tegorocznych Sztormach: http://pomorskiesztormy.pl/

  • Gala Pomorskie Sztormy 2021