Gdynia Innowacyjna

Poprawa zdrowia z aplikacją od gdyńskich naukowców

fot. Materiały prasowe

fot. Materiały prasowe

10.01.2022 r.

Aż 25 lat zdrowia może zależeć od stylu życia, który prowadzimy. Pandemia COVID-19 spowodowała, że gorzej się odżywiamy i więcej czasu spędzamy przed ekranami. Z tego powodu możemy się spodziewać skrócenia życia i pogorszenia jego jakości. Gdyńscy naukowcy opracowali narzędzie dające realną szansę na skuteczną zmianę obecnej sytuacji. To aplikacja Vika: zyskaj zdrowie za darmo. Vika działa jak gra - zdobywa się ścieżki nawyków, nagrody, odznaki. Kształtuje się zdrowe nawyki, które wydłużają życie.

Vika działa skutecznie - już w osiem tygodni użytkownik przechodzi średnio dziesięć poziomów i wydłuża życie w zdrowiu, czyli “odmładza” swój organizm, przeciętnie aż o 132 dni. 

- Wyniki poprawy stylu życia u użytkowników aplikacji Vika są imponujące. Naukowe podejście połączone z grą daje bardzo dobre rezultaty: średnio ponad 130 dni zdrowia więcej po ośmiu tygodniach aktywnego korzystania z aplikacji. Cieszymy się, że w Polsce powstają takie innowacyjne rozwiązania mające realny wpływ na poprawę zdrowia. Jest to szczególnie ważne w trudnych czasach epidemii COVID. - mówi dr n. med. Daniel Śliż Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Vika, pokonując blisko 800 konkurentów, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Społeczeństwo w konkursie “Aplikacje Jutra” Polskiej Fundacji Rozwoju dla najlepszych polskich projektów, które pomogą walczyć ze skutkami pandemii, a także będą wspierać Polaków po kryzysie COVID-19. Aplikacja jest efektem prac multidyscyplinarnego zespołu naukowców, lekarzy i inżynierów. W gronie jego założycieli jest Łukasz Osowski, współtwórca syntezatora mowy IVONA używanego przez ponad 200 milionów ludzi.
Aplikację Vika: zyskaj zdrowie za darmo można już pobrać z Google Play i Apple App Store. Wszystkie funkcje aplikacji są bezpłatne.


O zespole Vika:

Zespół Vika działa w ramach firmy Lab4Life powstałej w 2018 roku, z siedzibą w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Składa się z naukowców, lekarzy, inżynierów, a także ekspertów dietetyki i treningu sportowego. Misją firmy jest tworzenie narzędzi, które pomogą Polakom dłużej cieszyć się zdrowiem. Więcej informacji na temat firmy i aplikacji można znaleźć na oficjalnej stronie Viki oraz w mediach społecznościowych.