Gdynia Mobilna

Gdynianie polubili MEVO!

MEVO w Gdyni czekają m.in. przy dworcu PKP SKM, fot. Kamil Złoch

MEVO w Gdyni czekają m.in. przy dworcu PKP SKM, fot. Kamil Złoch

28.03.2019 r.

Statystyki mówią same za siebie – gdynianie czekali na rower metropolitalny i chętnie z niego korzystają. Przez pierwsze dwie dobry działania MEVO konta w systemie utworzyło ponad 4500 mieszkańców, a do tej pory nowoczesne rowery przejechały po gdyńskich drogach już ponad 7000 kilometrów!

W czwartek o 14:00 minęły dokładnie dwie doby od oficjalnego uruchomienia MEVO. Gdyńskie statystyki wyglądają co najmniej dobrze i wskazują, że gdynianie chętnie wsiedli na rowery metropolitalne!

Do tej pory na zarejestrowanie się w systemie zdecydowały się 4592 osoby z Gdyni. Co ciekawe, statystyki na razie wskazują na większą aktywność mężczyzn – spośród użytkowników z Gdyni blisko 64% to panowie.

Nie wszyscy zdążyli już wypożyczyć rower, ale w tej chwili około 1600 osób to aktywni użytkownicy. Dwa dni przyniosły dokładnie 2211 wypożyczeń rowerów MEVO na terenie Gdyni.

Jak gdynianie korzystają z rowerów? Jeśli już na nie wsiadają, to przejeżdżają statystycznie ponad 3 kilometry w czasie jednej podróży, co – biorąc pod uwagę gęstość rozmieszenia stacji w całym mieście – oznacza jazdę nieco dłuższą niż tylko do najbliższego punktu. Do godziny 14:00 w czwartek gdyński „licznik” zatrzymał się na 7119 przejechanych kilometrach!

Gdynian na MEVO można zobaczyć na drogach rowerowych, fot. Kamil Złoch


Poprawia się pogoda, więc bardzo możliwe, że statystyki MEVO w Gdyni będą coraz lepsze. Na razie liczby jasno wskazują, że gdynianie chętnie korzystają z nowego środka transportu - charakterystyczne, niebieskie rowery często widać na ulicach, drogach rowerowych i w najbardziej charakterystycznych punktach miasta.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Gdyni, którzy posiadają swoje Karty Mieszkańca, mogą połączyć je ze swoim kontem w systemie MEVO - wówczas wypożyczenie roweru będzie jeszcze prostsze i szybsze!

Więcej informacji na temat systemu roweru metropolitalnego oraz linki do pobrania oficjalnej aplikacji na smartfony na stronie internetowej www.rowermevo.pl.
  • System roweru metropolitalnego MEVO w Gdyni, fot. Kamil Złoch
  • System roweru metropolitalnego MEVO w Gdyni, fot. Kamil Złoch